Notowania

Przejdź na
indie
29.06.2014 08:42

Katastrofa budowlana w Indiach. Co najmniej 15 ofiar śmiertelnych dwóch wypadków

Wypadki budowlane są tam dość powszechne, głównie z powodu błędów konstrukcyjnych i kiepskiej jakości materiałów budowlanych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Akcja ratunkowa w gruzach 50-letniego budynku

W Delhi zawalił się trzypiętrowy blok mieszkalny. Jak poinformowała policja, zginęło 10 osób, w tym czworo dzieci. Przyczyną katastrofy mogły być prowadzone tuż obok budynku nielegalne prace budowlane.

W pobliżu Czennaj (dawny Madras) na południu kraju runęła jedna z dwóch wież znajdującego się w budowie 11-kondygnacyjnego budynku. Według lokalnych mediów, zginęło pięć osób. Budynek mógł się zawalić na skutek ulewnych opadów deszczu.

W miejscach obu katastrof trwają poszukiwania zaginionych - w sumie około 50 osób.

Katastrofy budowlane w Indiach są dość powszechne, głównie z powodu błędów konstrukcyjnych i kiepskiej jakości materiałów budowlanych. We wrześniu ubiegłego roku w Bombaju zawalił się kilkupiętrowy budynek mieszkalny. Pod gruzami zginęło wówczas 60 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybuch gazociągu w Indiach. Są ofiary Agencja Associated Press pisze o 13 ofiarach śmiertelnych oraz, że wybuch spowodował rozległy pożar. Z okolic wybuchu ewakuowano ludność w bezpieczne miejsca.
Hindusi walczą z brudem. Wielka akcja W kraju, gdzie oddawanie moczu i śmiecenie na ulicach jest powszechne, powstają anonimowe grupy walczące o odzyskanie przestrzeni publicznej.
Katastrofa w hydroelektrowni. Są ofiary Co najmniej pięć osób zginęło, kiedy bez ostrzeżenia spuszczono wodę ze zbiornika w hydroelektrowni zbudowanej na rzece Beas.
Tagi: indie, katastrofa w indiach, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz