Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Katastrofa w Smoleńsku. Prokuratura ujawni nagrania z wieży kontrolnej

0
Podziel się:

Jutro prokuratura ujawni zapisy nagrań z wieży kontrolnej w Smoleńsku i samolotu Jak-40, który wylądował tam przed katastrofą.

Katastrofa w Smoleńsku. Prokuratura ujawni nagrania z wieży kontrolnej
(PAP/SERGEI CHIRIKOV)

Jutro prokuratura ujawni zapisy nagrań z wieży kontrolnej w Smoleńsku i samolotu Jak-40, który wylądował tam przed katastrofą TU154M. Konferencja rozpocznie się około południa.

Marcin Maksjan z Naczelnej Prokuratury Wojskowej powiedział IAR, że 13 stycznia Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie otrzymała z Pracowni Mowy i Nagrań Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie dwie opinie w zakresie badań fonoskopijnych. Dotyczą one nagrań z rejestratorów grupy kierowania lotami lotniska Smoleńsk Sewernyj oraz samolotu Jak-40. Za zgodą prokuratora stenogramy nagrań zostaną opublikowane.

W samolocie Jak-40 lecieli do Smoleńska między innymi dziennikarze, którzy mieli obsługiwać uroczystości w Katyniu 10 kwietnia 2010 roku. Maszyna wylądowała na lotnisku Smoleńsk Siewiernyj w trudnych warunkach, około godziny przed katastrofą TU154M, w której zginęło 96 osób, wśród nich prezydent Lech Kaczyński.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/250/m20474.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tragedia-smolenska-jest-kolejny-raport,52,0,1671988.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tragedia smoleńska. Jest kolejny raport Nieprawidłowe informacje podawane przez rosyjskich kontrolerów lotu, eksplozja w samolocie w powietrzu - to niektóre wnioski z raportu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/m262082.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaczynski-jestesmy-coraz-blizej-prawdy-o,145,0,1655953.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Jesteśmy coraz bliżej prawdy o Smoleńsku" Prezes PiS poprowadził przed Pałac Prezydencki marsz upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej i rocznicę odzyskania niepodległości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/m251352.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/agh-odcina-sie-od-smolenskich-naukowcow,46,0,1644078.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Odcinają się od "smoleńskich" naukowców Władze uczelni nie chcą, aby AGH było identyfikowane z osobą profesora Piotra Witakowskiego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)