Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Katastrofa w Indonezji. Rosja wysyła pomoc

0
Podziel się:

W razie potrzeby gotowa jest posłać również helikoptery, które będą mogły przyłączyć się do akcji.

Rosja wysłała do Indonezji dwa samoloty i grupę ratowników. Mają oni pomagać w poszukiwaniach samolotu linii AirAsia, który 4 dni temu uległ katastrofie na Morzu Jawajskim.

Rosyjskie ministerstwo do spraw nadzwyczajnych wysłało do Indonezji transportowego IŁa-76 i samolot-amfibię Be-200.

Na ich pokładach znajduje się 72 ratowników wyposażonych w łodzie oraz sprzęt do nurkowania i poszukiwania ciał ofiar katastrofy. Rosyjscy ratownicy zabrali ze sobą również nowoczesny, zdalnie sterowany pojazd podwodny "Falkon", przeznaczony do prac na głębokości do tysiąca metrów.

Rosja przygotowuje też dwa kolejne IŁy-76. W razie potrzeby dostarczą do Indonezji helikoptery, które będą mogły przyłączyć się do akcji poszukiwawczej.

Do tej pory udało się odnaleźć zaledwie 7 ciał pasażerów. Na pokładzie samolotu były 162 osoby. Na dnie Morza Jawajskiego wykryły duży obiekt, który może być kadłubem zaginionej maszyny.

Czytaj więcej w Money.pl
Szef AirAsia: jeszcze nie zlokalizowano wraku Wznowiona rano czasu lokalnego akcja poszukiwawcza została wkrótce zawieszona.
50 nurków odnalazło 7 ciał pasażerów AirAsia Biorące udział w akcji poszukiwawczej jednostki starają się przede wszystkim odnaleźć kadłub samolotu, który uległ katastrofie w ubiegłą niedzielę.
Mocne orędzie Putina Wystąpienie zostało wyemitowane na rosyjskim dalekim wschodzie, gdzie już od kilku godzin jest rok 2015.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)