Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa w Indonezji. Rosja wysyła pomoc

0
Podziel się:

W razie potrzeby gotowa jest posłać również helikoptery, które będą mogły przyłączyć się do akcji.

bETMmogR

Rosja wysłała do Indonezji dwa samoloty i grupę ratowników. Mają oni pomagać w poszukiwaniach samolotu linii AirAsia, który 4 dni temu uległ katastrofie na Morzu Jawajskim.

Rosyjskie ministerstwo do spraw nadzwyczajnych wysłało do Indonezji transportowego IŁa-76 i samolot-amfibię Be-200.

Na ich pokładach znajduje się 72 ratowników wyposażonych w łodzie oraz sprzęt do nurkowania i poszukiwania ciał ofiar katastrofy. Rosyjscy ratownicy zabrali ze sobą również nowoczesny, zdalnie sterowany pojazd podwodny "Falkon", przeznaczony do prac na głębokości do tysiąca metrów.

bETMmogT

Rosja przygotowuje też dwa kolejne IŁy-76. W razie potrzeby dostarczą do Indonezji helikoptery, które będą mogły przyłączyć się do akcji poszukiwawczej.

Do tej pory udało się odnaleźć zaledwie 7 ciał pasażerów. Na pokładzie samolotu były 162 osoby. Na dnie Morza Jawajskiego wykryły duży obiekt, który może być kadłubem zaginionej maszyny.

Czytaj więcej w Money.pl
Szef AirAsia: jeszcze nie zlokalizowano wraku Wznowiona rano czasu lokalnego akcja poszukiwawcza została wkrótce zawieszona.
50 nurków odnalazło 7 ciał pasażerów AirAsia Biorące udział w akcji poszukiwawczej jednostki starają się przede wszystkim odnaleźć kadłub samolotu, który uległ katastrofie w ubiegłą niedzielę.
Mocne orędzie Putina Wystąpienie zostało wyemitowane na rosyjskim dalekim wschodzie, gdzie już od kilku godzin jest rok 2015.
bETMmohu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)