Notowania

katastrofa samolotu
18.01.2015 21:50

Katastrofa samolotu transportowego w Syrii. Kto za tym stoi?

Samolot transportowy wiózł zapasy żywności i amunicji. Rozbił się na wojskowym lotnisku Abu al-Duhur w prowincji Idlib.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Freedom House / Flickr (CC BY 2.0))

35 żołnierzy zginęło w katastrofie samolotu transportowego armii syryjskiej - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Front Al-Nusra, który jest syryjskim odłamem Al-Kaidy, ogłosił tymczasem, że to on strącił maszynę.

Agencja Reutera zastrzega, że nie udało się zweryfikować informacji ani potwierdzić żadnej z wersji wydarzeń w niezależnych źródłach.

Samolot transportowy wiózł zapasy żywności i amunicji. Rozbił się na wojskowym lotnisku Abu al-Duhur w prowincji Idlib.

Front al-Nusra ogłosił na Twitterze, że to on _ zestrzelił samolot nad lotniskiem Abu al-Duhur _.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało zaś, że maszyna rozbiła się ze względu na fatalną widoczność, gdy uderzyła w słup wysokiego napięcia.

Reuters przypomina, że wiele wojskowych samolotów i śmigłowców zostało już strąconych podczas wojny domowej w Syrii, która wybuchła w 2011 roku.

Międzynarodowe siły powietrzne pod egidą USA prowadzą kampanię nalotów na pozycje Państwa Islamskiego w Syrii, które walczy również z wiernymi prezydentowi Baszarowi el-Asadowi oddziałami regularnej armii.

AFP podaje, powołując się na Obserwatorium, że w niedzielę doszło do gwałtownej konfrontacji między dżihadystami Frontu al-Nusra a siłami reżimowymi, które usiłowały dotrzeć na miejsce katastrofy samolotu i zabrać ciała ofiar.

Czytaj więcej w Money.pl
"Możemy spodziewać się ataków Al-Kaidy" _ Bojownicy Al-Kaidy w Syrii przygotowują ataki mające spowodować masowe ofiary w ludziach na Zachodzie _.
Amerykańskie samoloty nad Syrią. Zaatakują? Lotnictwo USA rozpoczęło operację nad pozycjami Państwa Islamskiego - informuje Associated Press.
Brytyjczycy twarzą Al-Kaidy. Zginęli w Syrii W Syrii zginęło już około 20 z ponad 300 walczących tam brytyjskich dżihadystów.
Tagi: katastrofa samolotu, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz