Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa samolotu na Alasce, zginęło dziewięć osób

0
Podziel się:

Niewielki turbośmigłowy hydroplan DeHavilland DHC-3 Otter rozbił się o granitową skałę nad jeziorem Ell.

Ketchikan, w okolicy którego rozbił się samolot
Ketchikan, w okolicy którego rozbił się samolot (Jerzystrzelecki/CC/Wikimedia)
bEJbmTud

Niewielki samolot odbywający lot widokowy rozbił się w czwartek w trudno dostępnym rejonie Alaski. Zginęły wszystkie osoby na pokładzie: pilot i ośmiu turystów - poinformowały władze federalne oraz właściciel maszyny.

- Jest dziewięć ofiar śmiertelnych - powiedział Clint Johnson z miejscowego oddziału Federalnego Zarządu Bezpieczeństwa Transportu (NTSB).

Niewielki turbośmigłowy hydroplan DeHavilland DHC-3 Otter rozbił się o granitową skałę nad jeziorem Ella, na południowym wschodzie Alaski, niedaleko miejscowości Ketchikan.

bEJbmTuf

Do katastrofy doszło na wysokości 243 metrów nad poziomem jeziora w odległości około 30 km od Ketchikan. Wrak samolotu został odkryty przez ekipę ratunkową dopiero po kilku godzinach na zboczu góry, w pobliżu jednego z licznych w regionie jezior.

Akcję zakończono ze względu wiatr i deszcz. W piątek władze mają wznowić działania w celu ściągnięcia wraku.

Przyczyna tragedii nie jest na razie znana. NTSB kompletuje zespół ekspertów, którzy zajmą się sprawą wypadku.

Turyści, którzy znajdowali się na pokładzie samolotu, odbywali rejs wycieczkowcem "Westerdam" oczekującym na nich w porcie w Ketchikan.

bEJbmTul

Loty widokowe nad wyjątkowo malowniczym rezerwatem Misty Fjords National Monument organizuje miejscowa firma Promech Air.

Czytaj więcej w Money.pl
Europejskie linie: W kokpicie będzie 2 pilotów Przewoźnicy zmieniają procedury.
Chcieli podnieść wrak samolotu. Efekt? Było to pierwsze podejście do tego skomplikowanego zadania.
Co powie druga czarna skrzynka samolotu? Czarne skrzynki mają być przetransportowane do Dżakarty, gdzie zostaną zbadane. Analiza danych może potrwać nawet miesiąc.
Odnaleźli samolot AirAsia. Jest potwierdzenie Przedstawiciele władz uczestniczący w poszukiwaniach poinformowali, że zauważyli kilka ciał unoszących się na wodzie w pobliżu miejsca.
bEJbmTuG
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)