Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa samolotu AirAsia. Nieudana próba wydobycia kadłuba

0
Podziel się:

Było to pierwsze podejście do tego skomplikowanego zadania.

Katastrofa samolotu AirAsia. Nieudana próba wydobycia kadłuba
(PAP/EPA)
bESpWNNN

Nie powiodła się pierwsza próba wydobycia kadłuba samolotu malezyjskich linii AirAsia, który 28 grudnia spadł do Morza Jawajskiego. Zginęły wtedy 162 osoby. Airbus A320 leciał z indonezyjskiego miasta Surabaja do Singapuru.

W sobotę indonezyjskim służbom udało się podnieść kadłub maszyny prawie do powierzchni morza, ale potem z balonów, którymi go unoszono, uszło powietrze i kadłub opadł z powrotem na dno. Pracę kilkudziesięciu nurków przy wydobywaniu wraku utrudnia silny prąd morski i słaba widoczność.

Wciąż poszukuje się zwłok ofiar katastrofy. Dotychczas wydobyto 69 ciał. Podejrzewa się, że wiele zwłok jest jeszcze w kadłubie samolotu.

bESpWNNP

Przedstawiciel indonezyjskiej agencji ratownictwa Suryadi Bambang Supriyadi powiedział w sobotę, że kokpit samolotu AirAsia znajduje się w odległości ok. 500 metrów od kadłuba, na głębokości 30 metrów i że nie wyklucza się, iż są tam zwłoki kapitana i drugiego pilota. Mają to sprawdzić nurkowie.

Trwa analiza czarnych skrzynek samolotu AirAsia. Przedstawiciel Narodowej Komisji Bezpieczeństwa Transportu Nurcahyo Utomo podkreślił w tym tygodniu, że nic nie wskazuje, by katastrofa była aktem terroryzmu. Ujawnił, że w kokpicie słychać tylko głosy kapitana i drugiego pilota.

Ustalono na razie, że A320 wznosił się nienormalnie szybko, po czym zaczął spadać i znikł z radarów. Ustalenie przyczyn katastrofy może zająć nawet rok.

Czytaj więcej w Money.pl
Przełom w poszukiwaniach wraku samolotu Służby ratunkowe odnotowały silne sygnały z czarnych skrzynek.
Oblodzenie przcyzyną katastrofy lotu AirAsia? Indonezyjska Krajowa Agencja Meteorologiczna wydała opinię w tej sprawie. Tymczasem służby odnalazły piąty duży element wraku samolotu.
Nowe fakty ws. katastrofy samolotu AirAsia Śledczy nie usłyszeli na nagraniach z kokpitu żadnych gróźb w czasie lotu Airbusa A320-200, który leciał z Indonezji do Singapuru.
bESpWNOq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)