Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa samolotu AirAsia. Coraz bliżej odnalezienia kadłuba maszyny

0
Podziel się:

Służby ratunkowe odnotowały silne sygnały z czarnych skrzynek.

Wczoraj podniesiono i wydobyto z wody ogon Airbusa</br>
Wczoraj podniesiono i wydobyto z wody ogon Airbusa</br> (PAP/EPA)
bEToLyrp

Ekipy ratunkowe odbierają silne sygnały z czarnych skrzynek maszyny AirAsia, który dwa tygodnie temu wpadł do Morza Jawajskiego. Wojskowi nurkowie podążają teraz za tymi sygnałami, by odnaleźć główny kadłub maszyny, która najprawdopodobniej leży na dnie, na głębokości około 30 metrów.

Wczoraj podniesiono i wydobyto z wody ogon Airbusa. Jak poinformowało kierownictwo akcji poszukiwawczej, sygnały z czarnych skrzynek zarejestrowano w odległości około kilometra od odnalezionego ogona. Tam też - jak podano - leży obiekt, który może być kadłubem samolotu. To właśnie w nim może znajdować się większość ciał ofiar.

Odnalezienie czarnych skrzynek pozwoli na ustalenie przyczyn katastrofy maszyny AirAsia, która dwa tygodnie temu rozbiła się ze 162 osobami na pokładzie. Byli wśród nich przede wszystkim Indonezyjczycy, ale także trzej Koreańczycy z południa, Singapurczyk, Malezyjczyk, Brytyjczyk i Francuz.

bEToLyrr

Według wstępnych hipotez, przyczyną katastrofy była zła pogoda. Do tej pory z morza wydobyto 48 ciał. W akcji poszukiwawczej uczestniczą ekipy z Chin, Rosji i innych państw.

Czytaj więcej w Money.pl
Oblodzenie przcyzyną katastrofy lotu AirAsia? Indonezyjska Krajowa Agencja Meteorologiczna wydała opinię w tej sprawie. Tymczasem służby odnalazły piąty duży element wraku samolotu.
Szukają ciał ofiar i wraku airbusa. Zobacz poruszające zdjęcia Do tej pory z morza wyłowiono 30 ciał. Pracę funkcjonariuszy utrudniają silny wiatr i wysokie fale.
Znaleźli kolejne ciała ofiar katastrofy AirAsia Pogrzeb pierwszej ofiary, 39-letniej Hayati Lutfiah Hamid, odbył się wczoraj na przedmieściu Surabai, drugiego co do wielkości miasta Indonezji.
bEToLyrS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)