Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
malezyjski boeing
15.11.2014 17:36

Katastrofa Boeinga. Separatyści zaskoczyli: wywóz szczątków boeinga zacznie się w...

Samolot malezyjskich linii lotniczych Malaysia Airlines 17 lipca został zestrzelony na wschodzie Ukrainy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)

Przedstawiciele prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy zapowiedzieli, że wywożenie szczątków rozbitego w lipcu malezyjskiego samolotu pasażerskiego rozpocznie się jutro. Tego dnia prace w tym celu rozpoczną eksperci z Holandii.

_ - Eksperci podpisali wszystkie niezbędne dokumenty i już jutro planują wyjazd na miejsce katastrofy samolotu. Prace zaczną się od wywożenia największych szczątków _ - poinformowali separatyści z samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL).

Jak dodali, władze DRL _ zapewnią wszelki niezbędny sprzęt, jak dźwigi i ciężarówki _. Wczoraj przedstawiciel holenderskiego Ministerstwa Sprawiedliwości zapowiedział, że prace nad wywiezieniem wraku zaczną się tak szybko, jak to tylko możliwe. Wskazał, że zebranie szczątków maszyny jest ważne dla śledztwa dotyczącego przyczyn katastrofy.

Samolot malezyjskich linii lotniczych Malaysia Airlines 17 lipca został zestrzelony na wschodzie Ukrainy, najprawdopodobniej rakietą ziemia-powietrze odpaloną z terenów opanowanych przez prorosyjskich separatystów. Zginęło łącznie 298 osób, w tym 193 obywateli Holandii, 43 Malezyjczyków i 38 Australijczyków.

Ukraina twierdzi, że zestrzelenie samolotu było dziełem separatystów, którzy posłużyli się rakietą przeciwlotniczą Buk rosyjskiej produkcji. Władze DRL zaprzeczyły tej wersji wydarzeń, a obecnie wspierają działalność ekip badawczych na miejscu katastrofy.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin chce szybszego śledztwa ws. katastrofy Chodzi o zestrzelenie Boeinga 777 malezyjskich linii lotniczych nad Ukrainą.
Chcą ukarania winnych zestrzelenia Boeinga Holandia domaga się pełnego wyjaśnienia sprawy zestrzelenia malezyjskiego samolotu pasażerskiego i ukarania winnych - powiedział szef holenderskiego rządu Mark Rutte.
Jest raport w sprawie katastrofy boeinga na Ukrainie Nie ma dowodów na jakiekolwiek problemy techniczne. Boeing został trafiony przez...
Tagi: malezyjski boeing, katastrofa malezyjskiego boeinga, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz