Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
14.07.2014 22:17

Katar kupuje broń od USA. Ogrony kontrakt

Stanowi on dobry omen dla koncernu Boeing, który uczestniczy w przetargu na myśliwce dla katarskich sił powietrznych, mając za konkurentów dostawców francuskiego i brytyjskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(redstone.army.mil/Wikipedia)

Katar zamierza zakupić w USA pociski ziemia-powietrze Patriot oraz śmigłowce bojowe Apache w ramach kontraktu na dostawy uzbrojenia łącznej wartości 11 mld dolarów - poinformowała agencja AFP, powołując się na wyższych rangą przedstawicieli Pentagonu.

Kontrakt ten obejmuje 34 wyrzutnie zaprojektowanych do przechwytywania rakiet przeciwnika pocisków Patriot i 10 radarów do ich naprowadzania, a także 24 śmigłowce Apache i przeciwpancerne pociski kierowane Javelin.

Według zastrzegających sobie anonimowość rozmówców AFP katarski minister stanu do spraw obrony, generał Hamad ibn Ali al-Attija podpisał umowę w tej sprawie w Waszyngtonie po rozmowach z ministrem obrony USA Chuckiem Haglem. Katar inwestuje obecnie w swą obronę przeciwrakietową, by sprostać ewentualnemu zagrożeniu ze strony Iranu.

Jest to największy tegoroczny kontrakt na eksport broni z USA i - jak zaznaczył przedstawiciel Pentagonu - stanowi _ dobry omen _ dla koncernu Boeing, który uczestniczy w przetargu na myśliwce dla katarskich sił powietrznych, mając za konkurentów dostawców francuskiego i brytyjskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Kulisy wyboru gospodarza Mundialu. Skandal O sprawie pisze brytyjski "The Sunday Times".
Gaz skroplony? Bliżej z Rosji Nasz wielki projekt dywersyfikacyjny dostaw gazu z pobliskiego Kataru trochę się opóźnia ("Czekamy na maj"). Ale to drobiazg w porównaniu ze zmieniającym się otoczeniem w morskich dostawach skroplonego LNG. Otóż w naszym sąsiedztwie, znacznie bliżej niż Katar, planowany jest wielki terminal skraplający gaz i eksportujący go statkami. Autor projektu: Gazprom. Projekt jest we wstępnej fazie (pre-feasibility) ...
Arabia oskarża Katar. Konflikt narasta Kryzys wokół Kataru nie będzie rozwiązany bez wyraźnej zmiany polityki władz w Dausze.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz