Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katalonia: Nie będzie kampanii, będzie referendum

0
Podziel się:

Kataloński rząd nie zamierza zmienić planu dotyczącego listopadowego referendum. Wczoraj kierujący regionem Artur Mas poinformował, że odwołuje kampanię dotyczącą głosowania.

Katalonia: Nie będzie kampanii, będzie referendum
(PAP/EPA)
bESUXNAl

Dzisiaj zapewnił, że mimo to przygotowania do plebiscytu będą trwały. Trybunał Konstytucyjny zawiesił prawo oraz dekrety, na mocy których ma się odbyć referendum.

_ - Nie zmienię woli Katalończyków, którzy chcą głosować i decydować o swojej przyszłości _ - zapowiedział w barcelońskim parlamencie Artur Mas. Mimo zakazu Trybunału Konstytucyjnego, partie wspierające referendum przegłosowały powstanie komisji, która będzie stała na straży jego przygotowań.

O zmianę postawy zaapelował do Masa szef hiszpańskiej dyplomacji, Jose Manuel Garcia Margallo. Poinformował, że gabinet Mariano Rajoya jest gotowy do rozpoczęcia negocjacji. Zrobi to, kiedy kataloński rząd odstąpi od łamania prawa. Minister dał do zrozumienia, że tematem rozmów byłaby poprawa systemu finansowania regionu.

bESUXNAn
Czytaj więcej w Money.pl
Koniec marzeń Katalonii o niepodległości? Władze regionu mają zamiar kontynuować konsultacje w kwestii niepodległości.
Katalonia nie rezygnuje z walki o niepodległość Katalończycy chcą zorganizować 9 listopada własne referendum niepodległościowe, pomimo sprzeciwu władz centralnych.
bESUXNAO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)