Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tusk
30.03.2012 14:10

Kasia Tusk ofiarą stalkerów? Jest śledztwo

Komenda Miejska Policji w Sopocie wszczęła dochodzenie ws. możliwości popełnienia przestępstwa stalkingu wobec córki premiera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MW/East News)

_ - Funkcjonariusze uznali, że istnieje prawdopodobieństwo dokonania stalkingu. Będą przesłuchani świadkowie _- powiedziała rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sopocie st. sierż. Karina Kamińska.

Komenda Miejska Policji w Sopocie wszczęła dochodzenie ws. możliwości popełnienia przestępstwa stalkingu - uporczywego i natrętnego nękania - wobec córki premiera Katarzyny Tusk.

Ona sama złożyła wcześniej zawiadomienie na policję o możliwości popełnienia stalkingu wobec jej osoby. Potwierdziła to rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Odmówiła jednocześnie udzielenia informacji dotyczących osoby pokrzywdzonej w sprawie, która złożyła zawiadomienie. Kamińska powołała się przy tym na ustawę o ochronie danych osobowych i prawo prasowe. Odmówiła też podania informacji, co dokładnie zawiera doniesienie.

Stalking oznacza prześladowanie konkretnej osoby. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat.

Katarzyna Tusk prowadzi bloga _ Make life easier _; wraz z koleżanką udziela porad dotyczących stylu życia.

W polskim systemie prawnym stalking to przestępstwo nowe, funkcjonujące od niespełna roku, zagrożone karą do 3 lat więzienia.

Podinspektor Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji poinformował PAP, że od wejścia w życia przepisów ws. stalkingu do lutego 2012 r. złożono w całym kraju ponad tysiąc zawiadomień od osób, które czują się ofiarami tego przestępstwa.

To uporczywe i natrętne nękanie, zazwyczaj polegające na ciągłych próbach nawiązania kontaktu z drugą osobą, mimo jej wyraźnego sprzeciwu. Najczęściej za stalking uważa się: uporczywe telefonowanie, wysyłanie sms-ów, e-maili; oczernianie osoby w internecie czy zostawianie informacji pod drzwiami mieszkania.

Tagi: tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz