Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Karuzela w TVP trwa. Jest nowa rada nadzorcza

0
Podziel się:

To kolejne decyzje KRRiT po zawieszeniu zarządu. Nowa rada nadzorcza ma uspokoić sytuację.

Karuzela w TVP trwa. Jest nowa rada nadzorcza
(PAP/Paweł Kula)

**W południe w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji odbyło się wręczenie nominacji członkom nowej rady nadzorczej TVP, których w konkursie wyłoniła KRRiT. Nominacje odebrali także członkowie rady wskazani przez resorty: skarbu i kultury.

Na zdjęciu przewodniczący KRRiT Jan Dworak.

Po krótkiej uroczystości członkowie RN przemieścili się na ul. Woronicza, gdzie rozpoczęło się pierwsze posiedzenie rady w nowym składzie.

Do nowej RN telewizji publicznej weszli: kojarzeni z lewicą - Bogusław Piwowar i Leszek Rowicki, związani z PSL - Stanisław Jekiełek i Henryk Cichecki, b. eurodeputowany z list PiS Wojciech Roszkowski oraz wskazani przez resorty: z MSP - Grzegorz Borowiec, z MKiDN - Juliusz Braun.

Wręczenie nominacji trwało zaledwie ok. kwadransa. _ Najważniejsze zadanie dla nowej rady to oczywiście szybkie uspokojenie sytuacji w telewizji publicznej i zmiana niekorzystnej atmosfery wokół Spółki _ - powiedział do nowej RN przewodniczący KRRiT Jan Dworak.

_ Kolejnym ważnym i nowym zadaniem będzie wspólne z KRRiT przygotowanie planów programowo-finansowych. W sytuacji malejących wpływów abonamentowych potrzebne będzie Państwa szczególne zaangażowanie w te działania. Niezwykle ważna wydaje się współpraca Panów z Radą Programową _ - dodał Dworak.

Podczas pierwszego posiedzenia nowa RN deleguje ze swojego grona osoby do zarządu TVP. Od czwartku spółka pozostaje bowiem bez zarządu - tego dnia wieczorem ustępująca rada nadzorcza zawiesiła na trzy miesiące wszystkich trzech jego członków. Prezes Romuald Orzeł i członek zarządu Przemysław Tejkowski zostali zawieszeni zaledwie po trzech dniach urzędowania (do zarządu wrócili we wtorek, po półrocznym okresie zawieszenia). Kolejnego członka zarządu, Pawła Palucha zawieszono po raz pierwszy.

Powodów zawieszeń rada nadzorcza nie podała. Zawieszenie zarządu było ostatnią decyzją ustępującej RN TVP, w tych samych godzinach KRRiT powołała bowiem nowy organ kontrolny TVP.

Szef KRRiT Jan Dworak zapewnił w piątek rano w TOK FM, że wczorajsze decyzje są zgodne z prawem, w TVP nie ma dwóch rad nadzorczych, a nowa zaczyna funkcjonować, kiedy zostanie wybrany ostatni członek. _ Nominacje ministerialne były znane wcześniej, bo zarówno minister skarbu jak i minister kultury ogłosili kto będzie ich przedstawicielem i te nominacje wręczą dzisiaj (...). Nowa rada funkcjonuje właściwie od dzisiaj _ - powiedział Dworak.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/t111391.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pat;w;tvp;nie;wybrano;rady;nadzorczej,206,0,786638.html) Pat w TVP. Nie wybrano rady nadzorczej Członkowie KRRiT znowu się nie dogadali. W telewizji rządzą PiS i SLD.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/t46567.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/czlonkom;krrit;grozi;trybunal;stanu,108,0,785004.html) Członkom KRRiT grozi Trybunał Stanu? Tak uważa troje byłych przewodniczących Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
[ ( http://static1.money.pl/i/manager/o/artykuly/19357/39590_facebook.tiny.png ) ] (http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/krrit;chce;zakazac;facebooka;trwa;dyskusja,232,0,783592.html) KRRiT chce zakazać Facebooka? Trwa dyskusja Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozważa, czy nie zabronić nadawcom polecania na antenie swoich stron na Facebooku. Pretekstem do rozmów była skarga jednego ze słuchaczy Polskiego Radia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)