Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kościół katolicki
19.06.2014 13:50

Kard. Dziwisz "Przepraszamy za grzech kłótni i podziałów"

Metropolita krakowski wyrażał również poparcie, dla medyków, którzy podpisali Deklarację wiary lekarzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia/CC/Bartosz Staszewski)

W homilii wygłoszonej na zakończenie procesji Bożego Ciała zwracał uwagę, że Kościół służy jedności narodu, ale ma za co przepraszać.
- _ Chcemy przeprosić Jezusa za grzech podziałów i kłótni nie tylko w życiu społecznym i politycznym, ale także życiu osobistym, chcemy także przeprosić Pana za podziały w Kościele, wśród wierzących _ - mówił kardynał Dziwisz.

Metropolita krakowski wyrażał również poparcie, dla medyków, którzy podpisali _ Deklarację wiary lekarzy _. Za swoją wypowiedź wielokrotnie nagradzany był brawami przez tłum wiernych zgromadzonych przed Bazyliką Mariacką.

-_ Nie godzi się ograniczać lekarzom konstytucyjnego prawa do klauzuli sumienia, bo na nim opiera się porządek moralny. Lekarzom, którzy pomimo przewidywanej krytyki odważyli się złożyć deklarację wiary, należy się nasz szacunek i wdzięczność _ - podkreślał kardynał Dziwisz.

Deklarację dla lekarzy katolickich stworzyła przyjaciółka Jana Pawła II Wanda Półtawska. Proponuje w niej, żeby lekarze i studenci medycyny nie dokonywali zabiegów aborcji, zapłodnienia metodą in vitro oraz nie przepisywali środków antykoncepcyjnych.

Lekarzy, którzy podpisali deklarację wiary poparł zespół Episkopatu do spraw duszpasterstwa służby zdrowia i chorych. Pismo, w którym biskupi _ całym sercem _ popierają inicjatywę Wandy Półtawskiej trafiło do rzecznika praw obywatelski, ministra zdrowia oraz do Sejmu i Senatu.

Czytaj więcej w Money.pl
Lekarz odmówił aborcji. SLD w prokuraturze Sojusz Lewicy Demokratycznej złożył wniosek do prokuratury w sprawie profesora Bogdana Chazana.
Prawa pacjenta zagrożone. Przez deklarację Deklaracja wiary może być zagrożeniem dla praw pacjenta - uważa Amnesty International.
Abp Wojciech Polak nowym prymasem Polski To najmłodszy prymas w całej Europie. Zastąpił na tym stanowisku abpa Józefa Kowalczyka.
Tagi: kościół katolicki, deklaracja wiary, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz