Notowania

Przejdź na
rasizm
09.04.2014 09:28

Kara więzienia za znieważenie czarnoskórego piłkarza

Na 3 miesiące więzienia bez zawieszenia skazał sąd młodego mieszkańca miasta oskarżonego o znieważenie na tle rasistowskim czarnoskórego piłkarza miejscowej Jagiellonii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jinga80 - Fotolia.com)

Na 3 miesiące więzienia bez zawieszenia skazał w środę Sąd Rejonowy w Białymstoku młodego mieszkańca miasta oskarżonego o znieważenie na tle rasistowskim czarnoskórego piłkarza miejscowej Jagiellonii. Wyrok nie jest prawomocny.

Chodziło o incydent z września 2012 r., do którego doszło na stadionie w Szczecinie, po meczu piłkarskiej ekstraklasy między Jagiellonią Białystok a tamtejszą Pogonią.

Jeden z pseudokibiców Jagiellonii miał wówczas opluć i wyzwać czarnoskórego piłkarza własnej drużyny Ugochukwu Ukaha. Stało się to wtedy, gdy zawodnicy i trenerzy podeszli do trybuny, by zwyczajowo podziękować za doping.

Oskarżony o to 23-latek nie przyznał się do znieważenia na tle rasistowskim. Chciał uniewinnienia. Sąd uznał jednak, że doszło do znieważenia piłkarza i orzekł karę surowszą, niż chciała prokuratura, która wnioskowała o pół roku więzienia, ale w zawieszeniu.

Po incydencie w Szczecinie, informację o zdarzeniu opublikował klub Jagiellonia i potępił incydent. Potępiły go też władze województwa podlaskiego i Białegostoku. Jagiellonia zerwała wtedy współpracę ze stowarzyszeniem kibiców. W październiku 2012 r. Ekstraklasa SA ukarała klub karą zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na trzy kolejne mecze.

Czytaj więcej w Money.pl
Wyrok za zabójstwo przyjęli ze śmiechem Podczas ogłaszania wyroku jeden z oskarżonych przerwał sędzi, śpiewając _ Jesteś szalona. _ Do śmiertelnego pobicia Tomasza C. doszło 17 stycznia 2011 roku na osiedlu Kurdwanów w Krakowie.
Za zniewagę nauczyciela grozi więzienie Obraźliwe słowa podczas wywiadówki w szkole to zniewaga urzędnika państwowego, za co rodzicowi można wytoczyć proces i ukarać go więzieniem - orzekł włoski Sąd Najwyższy.
Gigantyczna kara. Zapłacą niemal miliard euro Przez ponad siedem lat potajemnie koordynowały one swoje strategie cenowe wobec klientów.
Przez 6 lat nie może startować w wyborach Po uprawomocnieniu się kary więzienia, na mocy obowiązującej ustawy Silvio Berlusconi został w listopadzie pozbawiony mandatu senatora. Zgodnie z przepisami nie może przez sześć lat kandydować do parlamentu.
Tagi: rasizm, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz