Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kara śmierci
21.02.2013 07:17

Kara śmierci w Japonii. Stracono kolejnych skazanych

W Japonii wykonano dzisiaj wyrok śmierci na trzech więźniach skazanych za morderstwo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)
Na zdj. Shinzo Abe, premier Japonii

*W Japonii wykonano dzisiaj wyrok śmierci na trzech więźniach skazanych za morderstwo - poinformowało ministerstwo sprawiedliwości. Były to pierwsze egzekucje od objęcia władzy przez rząd Shinzo Abego w grudniu. *

Trzej skazani na śmierć przez powieszenie mężczyźni w wieku 29, 44 i 62 lat zostali uznani za winnych morderstwa. Jeden z nich został skazany na zabicie siedmioletniej dziewczynki, drugi za zabicie jednej osoby i ranienie siedmiu, a trzeci za zabójstwo na tle rabunkowym.

Organizacja praw człowieka Amnesty International _ stanowczo potępiła _ wykonanie wyroków. Według oficjalnych statystyk karę śmierci popiera 80 proc. Japończyków. Japonia to jeden z nielicznych krajów rozwiniętych, które wciąż stosują najwyższy wymiar kary.

Działacze praw człowieka wskazują, że skazani na karę śmierci do wykonania wyroku spędzają w więzieniu nawet kilkadziesiąt lat. Nie uprzedza się ich o terminie egzekucji, a ich prawnicy i rodzina są o niej powiadamiani dopiero po fakcie. Obecnie na wykonanie wyroku w Japonii oczekuje 130 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Wykonali dwa wyroki śmierci. A w kolejce... To jedyny kraj rozwinięty, w którym stosuje się najwyższy wymiar kary. Na wyrok czeka tu 130 osób.
Japoński statek staranował ekologów Organizacja ochrony przyrody Sea Shepherd Conservation Society poinformowała, że dwie jej łodzie zostały staranowane przez japoński statek wielorybniczy na Oceanie Antarktycznym.
USA będą chronić Japonię dzięki parasolowi Deklaracja padła po niedawnej próbie nuklearnej Korei Północnej.
Tagi: kara śmierci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz