Notowania

james holmes
01.04.2013 19:13

Kara śmierci dla Jamesa Holmesa. Tego chcą prokuratorzy

25-letni Holmes jest oskarżany o otwarcie ognia do widzów podczas nocnej premiery filmu Mroczny rycerz powstaje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wikipedia/CC BY-SA 3.0/Algr)
To tu doszło do masakry

Prokuratorzy zamierzają domagać się kary śmierci dla Jamesa Holmesa - sprawcy ubiegłorocznej masakry na premierze filmu o Batmanie w Aurorze w amerykańskim stanie Kolorado, gdzie zginęło 12 osób, a 58 zostało rannych.

25-letni Holmes jest oskarżany o otwarcie ognia do widzów podczas nocnej premiery filmu _ Mroczny rycerz powstaje _ w kinie w centrum handlowym w Aurorze w aglomeracji Denver 20 lipca 2012.

Prokuratorzy, jak pisze Reuters, odrzucili propozycję adwokatów Holmesa, którzy chcieli, by za dobrowolne przyznanie się do winy ich klient uniknął kary śmierci i został skazany na dożywocie.

_ Dla Jamesa Holmesa w tej sprawie sprawiedliwą karą jest kara śmierci _ - oświadczył prokurator George Brauchler, który poinformował, że zgodnie z zapowiedzią jego biuro przesłuchało 800 osób, w tym te, które przeżyły strzelaninę, a także osoby ranne i rodziny zabitych. Podkreślił, że sam rozmawiał z 60 osobami, zanim podjęto decyzję w sprawie kary śmierci.

Proces Holmesa, który jest oskarżony o wielokrotne morderstwo pierwszego stopnia i wielokrotne usiłowanie morderstwa, wyznaczono na sierpień. Masakra w kinie ożywiła na nowo debatę w USA o ograniczeniu dostępu do broni palnej.

Czytaj więcej w Money.pl
Zabijał na "Batmanie", jest chory psychicznie? James Holmes został oskarżony o zabójstwo 12 ludzi i zranienie kolejnych 58. Teraz okazuje się, że jest chory psychicznie i przed strzelaniną zabiegał o pomoc.
Strzelał na Batmanie, założyli mu fanpage Społecznościowy gigant nie zamierza ich usuwać. Bo nie łamią regulaminu.
Strzelanina w bazie wojskowej. Są ofiary Napastnik zabarykadował się w koszarach. Prawdopodobnie jest on pracownikiem szkoły podoficerskiej.
Tagi: james holmes, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz