Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kara za "selfie" na stole operacyjnym

0
Podziel się:

Wyjątkowym brakiem wrażliwości popisał się zespół chirurgów i pielęgniarek jednego ze szpitali w chińskim mieście Xi'an. Kilkanaście osób postanowiło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z pacjentem na stole operacyjnym w tle.

Kara za "selfie" na stole operacyjnym
(istockphoto)
bESNoYlN

Wyjątkowym brakiem wrażliwości popisał się zespół chirurgów i pielęgniarek jednego ze szpitali w chińskim mieście Xi'an . Kilkanaście osób postanowiło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z pacjentem na stole operacyjnym w tle. Jeden z medyków wrzucił zdjęcia do internetu, teraz całej grupie grozi wyrzucenie ze szpitala.

O sprawie napisał lokalny dziennik _ Xi'an Evening News _. Na jednym ze zdjęć widać chirurga unoszącego dłoń w geście zwycięstwa. Grupa wyraźnie zadowolonych chirurgów i pielęgniarek pozowała do zdjęć z pacjentem leżącym na stole operacyjnym. Na innym zdjęciu w tle grupy widać proces zszywania operowanego człowieka.

Zdjęcia wywołały oburzenie opinii publicznej. Szpital opublikował już oficjalne przeprosiny. Sfotografowany personel medyczny za karę pozbawiono trzech miesięcznych pensji. Wszyscy medycy otrzymali także oficjalne upomnienia. Niejako w ich obronie szpital tłumaczył, że zdjęcia wykonano podczas ostatniego zabiegu w starej sali operacyjnej przed przeniesieniem lekarzy do nowego bloku, a zdjęcia miały pozostać w prywatnych archiwach lekarzy.

bESNoYlP
Czytaj więcej w Money.pl
Pół miliarda dolarów kary dla producenta leków. To rekord W sprawie skazano także na kary więzienia kilku wysoko postawionych pracowników firmy.
Wysoka kara dla szpitala kierowanego przez prof. Chazana Dyrektor szpitala im. Świętej Rodziny złamał przepisy ustawy o zawodzie lekarza.
bESNoYmq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)