Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kara śmierci. W tym kraju ponownie wiesza się skazańców

0
Podziel się:

Po raz pierwszy od ośmiu lat w Jordanii wykonano wyroki na 11 mężczyznach skazanych na karę śmierci za morderstwa

Kara śmierci. W tym kraju ponownie wiesza się skazańców
(PAP/EPA)

_ Jedenastu przestępców skazanych w różnych sprawach za morderstwa powieszono w niedzielę o świcie _ - poinformował rzecznik resortu, cytowany przez oficjalną agencją Petra. Egzekucje wykonano przez powieszenie.

Wszyscy to obywatele Jordanii, skazani w latach 2005-2006 w sprawach o morderstwo, bez wątków politycznych, ani związanych z terroryzmem - sprecyzował przedstawiciel służb penitencjarnych.

Ostatnie egzekucje w Jordanii miały miejsce w czerwcu 2006 roku. Według źródeł sądowych 122 osoby zostały skazane na karę śmierci od czasu nieformalnego moratorium na jej wykonywanie w 2006 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Radykalny kaznodzieja niewinny. Jest wyrok Zdaniem sądu nie było wystarczających dowodów przeciwko Abu Katadzie. Jego obrońca Husajn Mubadin powiedział, że oczekuje, iż jego klient w ciągu kilku godzin wyjdzie na wolność.
Spędził pół wieku w celi śmierci. Niewinny? Hakamada, były bokser zawodowy, miał dopuścić się tych zbrodni w 1966 r. Dwa lata później został skazany na karę śmierci przez powieszenie i od tego czasu oczekiwał w celi śmierci na wykonanie wyroku.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)