Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kanonizacji Jana Pawła II. Burmistrz Rzymu wyjaśnia szczegóły

0
Podziel się

Burmistrz podczas rozmowy z dziennikarzami przypomniał, że trzeba przygotować Wieczne Miasto na przyjęcie ogromnej liczby wiernych.

Kanonizacji Jana Pawła II. Burmistrz Rzymu wyjaśnia szczegóły
(Wojtek Laski/East News)
bEranYSt

Przygotowanie Rzymu na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII to jeden z priorytetów władz miejskich w przyszłym roku - powiedział dzisiaj burmistrz Ignazio Marino. Zapewnił, że już ruszyła machina organizacyjna przed mszą 27 kwietnia w Watykanie.

Burmistrz podczas rozmowy z dziennikarzami przypomniał, że trzeba przygotować Wieczne Miasto na przyjęcie ogromnej liczby wiernych.

_ - Już się do tego szykujemy _ - dodał Marino, który tym razem nie podał żadnych prognoz, dotyczących oczekiwanej liczby pielgrzymów z całego świata. Kilka tygodni wcześniej mówił, że do Rzymu może przyjechać nawet 5 milionów osób, a także około 100 oficjalnych delegacji.

bEranYSv

We włoskich mediach dominuje jednak przekonanie, że należy spodziewać się co najmniej miliona wiernych. Podkreśla się, że niewiadomą pozostaje liczba pielgrzymów z Polski.

W beatyfikacji Jana Pawła II 1 maja 2011 roku uczestniczyło ponad 100 tysięcy Polaków.

Ze względu na wysoką spodziewaną liczbę wiernych z Polski w przygotowaniach do kanonizacji, koordynowanych przez władze Rzymu i włoską Obronę Cywilną, będą uczestniczyć również przedstawiciele władz konsularnych RP.

Czytaj więcej w Money.pl
NBP wyemityje kilogramową monetę. Z okazji... Będzie to pierwszy przypadek w historii Polski, kiedy wyemitowana zostanie taka ciężka moneta.
Watykan przestrzega przed oszustami Watykan przypomina, że na wstęp na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII 27 kwietnia przyszłego roku, nie trzeba kupować żadnego biletu.
Znamy dzień kanonizacji Jana Pawła II Papież po naradzie z kardynałami, wyznaczył datę kanonizacji papieża Polaka i Jana XXIII.
bEranYSW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)