Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kanonizacja Jana Pawła II w tym roku? Lipiec będzie decydujący

W lipcu powinna się zebrać komisja watykańskiej kongregacji, by zatwierdzić decyzję podjętą wcześniej przez lekarzy i teologów w sprawie uznania cudu za wstawiennictwem Polaka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(José Cruz/Abr/CC/Wikipedia)

Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że kanonizacja Jana Pawła II odbędzie się jeszcze w tym roku. Watykańska kongregacja do spraw kanonizacyjnych robi wszystko, by tak się stało i już w przyszłym miesiącu chce przedstawić papieżowi Franciszkowi niezbędną do tego dokumentację.

Zmobilizowani wczorajszym oświadczeniem kardynała Stanisława Dziwisza, który ujawnił, że formalności związane z uznaniem Jana Pawła II za świętego zakończyły się, włoscy watykaniści poruszyli swe źródła za Spiżową Bramą. Uzyskali nie tylko potwierdzenie słów metropolity krakowskiego, ale także zapewnienie, że przyszły miesiąc będzie decydujący dla kanonizacji papieża Polaka.

W lipcu bowiem powinna się zebrać komisja kardynałów i biskupów watykańskiej kongregacji, by zatwierdzić decyzję podjętą wcześniej przez lekarzy i teologów w sprawie uznania cudu za
jego wstawiennictwem. W tym momencie prefekt kongregacji będzie mógł przygotować odpowiedni dekret, który zostanie przedstawiony papieżowi podczas uroczystego zgromadzenia, zwanego konsystorzem.

Kardynał Dziwisz przypomniał, że datę kanonizacji ustali Franciszek i wyraził pewność, że _ nie będzie on nadużywał cierpliwości _.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież świętym? Brakuje już tylko... Nie wiadomo, kiedy zbierze się komisja kardynałów i biskupów z Kongregacji, którzy muszą zaaprobować dokumentację na temat niewytłumaczalnego z medycznego punktu widzenia przypadku wyzdrowienia.
"Janowi Pawłowi II" grozi grzywna do 929 euro - _ Jeśli przebrałby się za Tutanchamona, nic by się nie stało _ - komentował policjant z komisariatu, na który trafił zatrzymany.
Sprawdź, czego papież życzył dziś Polakom Papież Franciszek pamiętał o przypadającej dziś 2. rocznicy beatyfikacji Jan Pawła II. Mówił o tym w czasie audiencji generalnej do obecnych na niej Polaków.
Tagi: kanonizacja jana pawła ii, papież, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz