Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kanonizacja Jana Pawła II - 30 września zacznie się konsystorz

W wydanym komunikacie Watykan poinformował, że w konsystorzu udział wezmą kardynałowie mieszkający w Rzymie oraz ci, którzy przyjadą do Wiecznego Miasta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(José Cruz/Abr/CC/Wikipedia)

W poniedziałek 30 września o godzinie 10 rozpocznie się konsystorz w sprawie kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII - ogłosił Watykan. Podczas zgromadzenia kardynałów, któremu będzie przewodniczył papież, zapadnie decyzja o dacie kanonizacji.

W wydanym komunikacie Watykan poinformował, że w konsystorzu udział wezmą kardynałowie mieszkający w Rzymie oraz ci, którzy przyjadą do Wiecznego Miasta.

Jako niemal pewną datę wspólnej kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII wskazuje się 27 kwietnia przyszłego roku. Wymienił ją również jako możliwą sam papież Franciszek podczas rozmowy z dziennikarzami w samolocie lecącym z Rio de Janeiro do Rzymu w lipcu.

Czytaj więcej w Money.pl
Dwóch papierzy na raz nie będzie świętymi Papież Franciszek rozważa możliwość przychylenia się do kierowanych do niego próśb.
Papież sam zadecyduje o dacie kanonizacji Dzisiaj komisja kardynałów i biskupów z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zaaprobowała w głosowaniu cud wybrany do kanonizacji polskiego papieża.
Kanonizacja Jana Pawła II. Jest data Najprawdopodobniej dojdzie do niej 27 kwietnia 2014 roku - podał dziennik Il Messaggero.
Tagi: kanonizacja jana pawła ii, konsystorz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz