Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wyspy kanaryjskie
23.09.2014 22:56

Kanaryjscy najeźdźcy dokonali inwazji na portugalskie Wyspy Selvagens

Przedstawiciele Kanaryjskiej Alternatywy Nacjonalistycznej (NAC) zajęli należące do Lizbony niezamieszkane Wyspy Selvagens. Na miejsce płynie już portugalska marynarka wojenna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ndecam/cc/flickr)

_ Napaści _ dokonało dwóch członków lewicowego NAC - ruchu domagającego się niepodległości Wysp Kanaryjskich, a nawet roszczącego sobie prawa do malutkiego i kamienistego archipelagu Selvagens. Najeźdźcom bardziej niż na zmienieniu mapy politycznej świata zależy jednak na środowisku: domagają się wstrzymania planów wydobycia ropy naftowej w okolicach portugalskiego archipelagu. Przekonują, że nie chcą doprowadzić do konfliktu z Lizboną.

Obca inwazja nie umknęła jednak uwadze portugalskiej Marynarki Wojennej - jeszcze przed północą na miejsce ma dotrzeć okręt, którego załoga sprawdzi, czy przedstawiciele NAC nie posunęli się za daleko w swoich podbojach.

Archipelag Selvagens to kilka kamienistych wysp położonych między Wyspami Kanaryjskimi i Maderą. Z pozoru nieistotne, mają jednak ogromne znaczenie strategiczne - dzięki ich posiadaniu Portugalia ma znacznie większą wyłączną strefę ekonomiczną, którą może eksploatować.

Czytaj więcej w Money.pl
Coelho oczyszczony z korupcyjnych zarzutów Parlament w Lizbonie oczyścił premiera z zarzutów pobierania nielegalnych zarobków w okresie, kiedy sprawował on mandat deputowanego.
Portugalia mówi o sukcesie. Zarobili miliardy Sprzedaż publicznych firm dała skarbowi państwa 9,2 mld euro. Najbardziej opłacalną transakcją była prywatyzacja spółki ubezpieczeniowej.
Tagi: wyspy kanaryjskie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz