Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kampania wyborcza na Ukrainie zmierza ku końcowi

0
Podziel się:

Za czasów Janukowycza była wielka korupcja zmonopolizowana przez prezydenta i jego rodzinę. Każdy musiał się z nimi dzielić. Teraz mamy taką samą korupcję, tylko bez monopolu - krytykują dziennikarze.

Kampania wyborcza na Ukrainie zmierza ku końcowi
(PAP/EPA)

Ukraińscy kandydaci chętnie mówili o wojnie, lustracji i reformach. Jednak zdaniem obserwatorów, w ciągu 8 miesięcy od Majdanu władze nic nie zrobiły, aby w ich kraju coś naprawdę się zmieniło.

Natalia Sedlecka jest dziennikarką śledczą, która od kilku lat zajmuje się tematyką korupcji na Ukrainie. Takich, jak ona reporterów jest co najmniej kilku. Przez lata rządów prezydenta Wiktora Janukowycza w ich artykułach wymieniono wiele nazwisk urzędników państwowych.

Natalia Sedlecka podkreśla w rozmowie z Polskim Radiem, że ona i jej koledzy liczyli na to, że po rewolucji organy ścigania zainteresują się ich pracą. Tak się jednak nie stało, a korupcja wciąż kwitnie: _ Za czasów Janukowycza była wielka korupcja zmonopolizowana przez prezydenta i jego rodzinę. Każdy musiał się z nimi dzielić. Teraz mamy taką samą korupcję, tylko bez monopolu _.

Władze, w tym prezydent, zapowiadają, że niedługo Ukraińcy zobaczą prawdziwą walkę z korupcją. Udało się powołać Biuro Antykorupcyjne, które będzie się tylko tym zajmować. Petro Poroszenko i Arsenij Jaceniuk zapowiadają też, że po wyborach parlamentarnych rozpoczną się radykalne reformy niemal we wszystkich sferach życia.

Czytaj więcej w Money.pl
"Wątpliwie legalne" wybory na Ukrainie Dmitrij Miedwiediew skrytykował wybory i określił warunki wznowienia rozmów o gazie z Kijowem.
Premier Ukrainy ostrzega przed terroryzmem Arsenij Jaceniuk zaapelował do resortów siłowych o zapewnienie bezpieczeństwa obywateli w dniu głosowania.
Pieniądze i jedzenie za poparcie w wyborach Według ministerstwa spraw wewnętrznych, tego punktu dotyczy blisko jedna trzecia zbadanych przypadków naruszenia prawa wyborczego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)