Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kaddafi zrywa stosunki z Francją

0
Podziel się:

To reakcja na uznanie przez Paryż Narodowej Rady Libijskiej reprezentującej rebeliantów.

Kaddafi zrywa stosunki z Francją
(PAP/EPA)

Libia poinformowała, że zawiesiła stosunki dyplomatyczne z Francją, jedynym państwem zachodnim, które uznało tymczasowe powstańcze władze z siedzibą w Bengazi za jedynego prawomocnego przedstawiciela narodu libijskiego.

- _ Dziś podjęliśmy decyzję o zawieszeniu stosunków dyplomatycznych z Francją _ - poinformował w piątek dziennikarzy w Trypolisie libijski wiceminister spraw zagranicznych Chaled Kaim. - _ Jest oczywiste, że rząd francuski skupia się na dokonywaniu podziałów w Libii _ - dodał.

Partnerzy Francji z Unii Europejskiej nie poszli w ślady Paryża i Narodową Radę Libijską z siedzibą w Bengazi uznali w piątek na szczycie w Brukseli za _ politycznego rozmówcę _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t135000.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wojska;kaddafiego;nacieraja;na;bengazi,55,0,792631.html) Wojska Kaddafiego nacierają na Bengazi Rządowa armia wkroczyła do Ras al-Unuf i Zawiji. Użyła czołgów, lotnictwa i artylerii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t96383.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ue;chce;rozmawiac;z;narodowa;rada;libijska,37,0,792613.html) UE chce rozmawiać z Narodową Radą Libijską Przywódcy krajów UE wezwali Muammara Kaddafiego do natychmiastowego ustąpienia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t85045.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sarkozy;za;zbombardowaniem;baz;kaddafiego,120,0,792440.html) Sarkozy za zbombardowaniem baz Kaddafiego Prezydent Francji uzależnił jednak ewentualny atak od wielu warunków decyzji ONZ i Ligi Arabskiej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)