Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kaczyński wzywa do przełomu moralnego

0
Podziel się:

-Nie będziemy mieli dobrej władzy bez moralnego przełomu - podkreślił prezes PiS.

Kaczyński wzywa do przełomu moralnego
(PAP/Rafał Guz)

Około 300 osób wzięło udział w projekcie Akademii Nowego Samorządu, czyli cyklu bezpłatnych szkoleń. Na dzisiejszej gali kończącej cykl wystąpił prezes PiS Jarosław Kaczyński, który mówił o kompetencjach i moralnym przełomie. _ Nie będziemy mieli dobrej władzy bez moralnego przełomu - podkreślał. __ _

_ - To niesłychanie istotne, żeby przełamywać tę barierę, która istnieje w całym naszym życiu publicznym, ale istnieje także w samorządach - barierę kompetencji. Trzeba się uczyć, trzeba się uczyć rządzić _- mówił Kaczyński do zgromadzonych na gali uczestników Akademii - samorządowców oraz osób przygotowujących się do startu w wyborach samorządowych.

_ - To nie jest tak, że aby być lekarzem, trzeba dużo umieć, żeby być ślusarzem, też trzeba dużo umieć, żeby być architektem, trzeba dużo umieć, żeby być rolnikiem, trzeba dużo umieć, a rządzić - może każdy. To nieprawda. Ten element kompetencyjny jest niesłychanie ważny _ - dodał Kaczyński.

Prezes PiS podkreślił, że w sprawowaniu władzy istotny jest aspekt moralny, motywacja wynikająca z podstawowych wartości niezwiązanych z bieżącymi interesami. _ Określenie służba jest centralne do odpowiedzenia sobie na pytanie: jaki ma być dobry samorządowiec? Kwestia motywacji, kwestia tego, czym kto kieruje się w swoim zaangażowaniu w prace samorządu, jest naprawdę podstawowe _ - powiedział.

_ - Nie będziemy mieli dobrej władzy, dobrego życia publicznego bez moralnego przełomu. Ten przełom trzeba przygotowywać _ - dodał.

Kaczyński powiedział, że najbardziej aktywni samorządowcy, którzy dostrzegają i wykorzystują potencjał swoich środowisk lokalnych, sięgają do specyfiki swoich regionów i angażują społeczeństwo, osiągają najlepsze efekty.

_ - Różne elementy lokalnej kultury są także zasobem. Tam, gdzie znajdą się samorządowcy, którzy potrafią to wykorzystać, te zasoby funkcjonują i wzbogacają miejscowe społeczeństwa, pod każdym względem, także pod względem materialnym, często przede wszystkim pod względem materialnym _ - powiedział prezes PiS.

Zakończona Akademia Nowego Samorządu - prowadzona przez Fundację senatora Grzegorza Biereckiego _ Kocham Podlasie _ - to cykl bezpłatnych szkoleń dla samorządowców z regionu południowego Podlasia, który obejmował wykłady i seminaria z zakresu m.in. prawa regulującego prace samorządów, ekonomii, oświaty, public relations, kontaktów z mediami, ale też kultury, tradycji i historii regionu. Głównym celem projektu było kompleksowe przygotowanie jego uczestników do wyborów samorządowych i do aktywnej działalności w samorządzie.

Akademia Nowego Samorządu prowadzona była od listopada ub. roku. W sumie wzięło w niej około 300 osób - działających już w samorządach oraz przygotowujących się do startu w wyborach samorządowych. Uczestnicy podzieleni byli na trzy grupy, ulokowane w Białej Podlaskiej, Radzyniu Podlaskim i Parczewie; zajęcia odbywały się rotacyjnie, w piątki i soboty, co dwa tygodnie. Prowadziło je łącznie 17 wykładowców.

Na sobotniej gali zakończenia Akademii gościli m.in. parlamentarzyści PiS z Lubelszczyzny, Ewa Błasik (wdowa po gen. Andrzeju Błasiku, który zginął w katastrofie smoleńskiej), przedstawiciele duchowieństwa, biskup senior diecezji drohiczyńskiej Antoni Dydycz.

Bp Dydycz w swoim wystąpieniu gratulował inicjatorom i uczestnikom Akademii, która - jak powiedział - służy przygotowaniu do aktywnego działania w kształtowaniu codziennej rzeczywistości, ale też stwarza możliwość, _ aby przygotować się jak najlepiej do oczyszczenia naszego społeczeństwa z różnego rodzaju naleciałości, które są takim balastem przeszkadzającym nam w drodze do rozwoju, do coraz to pełniejszego wykorzystania wolności _.

Czytaj więcej w Money.pl
PiS chce odtajnienia materiałów w sprawie... Poinformował o tym prezes PiS Jarosław Kaczyński na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.
Przewaga PO nad PiS wzrasta. Nowy sondaż Gdyby wybory parlamentarne zostały zorganizowane w czerwcu, do Sejmu weszłoby 5 partii.
Legutko w Brukseli z ważną funkcją. A inni Profesor Ryszard Legutko z PiS został wiceprzewodniczącym grupy konserwatystów i reformatorów w Parlamencie Europejskim.
Oto posłowie PO którzy uratowali Kamińskiego. Będą ukarani? Sejm nie uchylił immunitetu poselskiego Kamińskiemu, któremu prokuratura chciała przedstawić zarzuty.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)