Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kaczyński stanął na czele nowego komitetu

0
Podziel się:

Zwieńczeniem działań Komitetu mają być uroczystości związane z setną rocznicą odzyskania niepodległości, przypadające na 11 listopada 2018 roku.

Kaczyński stanął na czele nowego komitetu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Konferencja historyczna _ Ku niepodległej _, która odbyła się w niedzielę w Sejmie, zainaugurowała działalność Społecznego Komitetu Czynu Niepodległościowego. Przewodnictwo nad Komitetem objął Jarosław Kaczyński, prezes klubu parlamentarnego PiS.

Głównym celem i zadaniem Komitetu będzie organizowanie i wspieranie obchodów związanych z uczczeniem pamięci tych wszystkich, którzy doprowadzili do odzyskania niepodległości, a także upamiętnienie wydarzeń, które przyczyniły się do odbudowy Państwa Polskiego - powiedzieli w niedzielę organizatorzy konferencji.

Zwieńczeniem działań Komitetu mają być uroczystości związane z setną rocznicą odzyskania niepodległości, przypadające na 11 listopada 2018 roku.

_ - Otwieramy cykl, który ma się przyczynić do odbudowy pamięci o wydarzeniach, które zdecydowały o losach Polski, o polskiej niepodległości _ - powiedział Jarosław Kaczyński. _ Warto zastanawiać się nad drogami tego sukcesu - sukcesu czynu i myśli. To połączenie dało rezultat w postaci dużego państwa polskiego w środku Europy _ - podkreślił.

_ - Mieliśmy to wszystko, co czynił Józef Piłsudski, człowiek który przemyślał głęboko tradycję insurekcyjną i dokonał zabiegu jej racjonalizacji. Insurekcja, powstanie - tak. Ale przemyślane i odniesione do europejskich realiów... _Finał przyniósł akcję, która - wśród gwałtownych zmian - doprowadziła do 1918 roku, niepodległości i jej skutecznej obrony (...).

Wśród niedzielnych prelegentów, wygłaszających swoje referaty znaleźli się m.in. prof. Bohdan Cywiński, prof. Jan Żaryn i prof. Włodzimierz Suleja.

Czytaj więcej w Money.pl
Palikot nie przeprosi Kaczyńskiego Janusz Palikot nie naruszył dóbr osobistych Jarosława Kaczyńskiego - uznał Sąd Apelacyjny w Lublinie.
Kaczyński: Trzeba działać! Do zwołania organów instytucji bezpieczeństwa międzynarodowego i zareagowania na sytuację na Ukrainę wzywa prezes PiS.
Będą dyskutować nad programem partii Ma to być program, który będzie realizowany po objęciu władzy przez PiS.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)