Notowania

Przejdź na
stan
09.06.2011 12:50

Kaczyński jest poczytalny? Chcą się upewnić

Sąd pyta czy prezes może odpowiadać w procesie wytoczonym przez byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Aktualizacja 14:40

*Sędzia, który prowadzi proces wytoczony Jarosławowi Kaczyńskiemu przez byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka zwrócił się do prezesa PiS z pytaniami mającymi ustalić, czy będzie on w stanie odpowiadać w procesie ze względu na stan zdrowia psychicznego - doniósł RMF FM. Rzecznik partii wątpi w czyste intencje sądu. *

Sąd Rejonowy w Warszawie chce się dowiedzieć, jak nazywają się leki, które przyjmował Kaczyński po 10 kwietnia 2010 roku. Poza tym chce ustalić jaki lekarz przepisał mu te lekarstwa, czy jeszcze je przyjmuje oraz czy wcześniej już korzystał z porady psychologa, neurologa lub psychiatry.

Na odpowiedź prezes Prawa i Sprawiedliwości ma siedem dni. Sąd zastrzega w piśmie, że nieudzielenie odpowiedzi w terminie będzie uznane za odmowę.

Wątpliwości sądu co do zdrowia psychicznego Jarosława Kaczyńskiego wzbudziły dwa wywiady, w których prezes PiS mówił, że przyjmował silne leki o nieznanej nazwie. _ _

Dopiero po uzyskaniu tej informacji sąd może zwrócić się o opinię biegłych, by wypowiedzieli się w jakim stanie psychicznym jest lider PiS-u i czy może odpowiadać za swoje czyny.

Janusz Kaczmarek wytoczył proces Jarosławowi Kaczyńskiemu, twierdząc, że został zniesławiony, bo były premier nazwał go w 2008 roku _ agentem śpiochem _.

PiS podejrzewa sąd o polityczne motywy

Pismo sądu, który chce wiedzieć, czy Jarosław Kaczyński przyjmuje leki _ oddziałujące na psychikę _ budzi wątpliwości i _ pytania o intencje _ - oświadczył rzecznik PiS Adam Hofman. Zaznaczył, że prezes PiS przyjmował leki uspokajające po katastrofie smoleńskiej i już ich nie bierze.

_ Dla wielu Polaków nie jest niczym dziwnym, że po stracie najbliższych zażywają leki uspokajające. Jarosław Kaczyński stracił w katastrofie smoleńskiej brata i bratową oraz wielu przyjaciół i wieloletnich współpracowników. Dodatkowo matka Jarosława Kaczyńskiego była wówczas w krytycznym stanie medycznym. Po zaleceniach lekarzy Jarosław Kaczyński przyjmował leki uspokajające _ - napisał Hofman.

_ Sam przebieg procesu oraz fakt, iż w tej sprawie sąd występuje z takimi pytaniami budzi głębokie wątpliwości i pytania o intencje sądu. Niezrozumiałe jest również dlaczego pytania sądu znalazły się w rękach dziennikarzy. Niektórym obserwatorom życia publicznego takie działania mogą przypominać historię szafy Lesiaka - _podkreślił rzecznik PiS.

Hofman zaznaczył, że w związku_ z dziwną i niespotykaną praktyką _ partia zdecydowała się na upublicznienie odpowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, którą skierował do Sądu Rejonowego.

Kaczyński informuje w niej sąd, że otrzymywał leki zgodne z zaświadczeniem lekarskim. Dodaje, że zostały mu przepisane przez Wojskowy Instytut Medyczny 10 kwietnia 2010 roku. Lider PiS zaprzecza jakoby nadal brał leki, które oddziałują na psychikę. Informuje też sąd, że nie korzystał z porady psychologa, neurologa lub psychiatry.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t137007.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaczynski;jednak;odpowie;za;agenta;spiocha,203,0,820939.html) Kaczyński jednak odpowie za agenta śpiocha Chodzi wypowiedzi w których zarzucił byłemu szefowi MSWiA _ tkwienie w układzie _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t116729.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaczynskiemu;grozi;odsiadka,51,0,744755.html) Kaczyńskiemu grozi odsiadka Kaczmarek chce przeprosin za _ agenta śpiocha _. Prezes PiS nie pojawił się w sądzie.

Tagi: stan, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz