Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński da wolność. "Uzupełnijmy konstytucję"

0
Podziel się:

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że konstytucja powinna być uzupełniona o przepisy, które będą służyły naszej wolności i będą nas chroniły od narzucania nam z zewnątrz różnego rodzaju kulturowych czy obyczajowych rozwiązań.

Kaczyński da wolność. "Uzupełnijmy konstytucję"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bECFSKVx

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że konstytucja powinna być uzupełniona o przepisy, które będą służyły naszej wolności i będą nas chroniły od narzucania nam z zewnątrz różnego rodzaju kulturowych czy obyczajowych rozwiązań.

Lider PiS podczas konferencji prasowej z okazji Święta Konstytucji 3 maja w Lublinie przekonywał, że _ o wolność trzeba stale zabiegać, trzeba nad nią pracować, zmieniać to, co trzeba zmienić właśnie _.

- _ Dziś powinniśmy uzupełnić naszą konstytucję o takie przepisy, których w niej nie ma, a które będą służyły naszej wolności i które będą nas chroniły od narzucania nam z zewnątrz rożnego rodzaju kulturowych czy obyczajowych rozwiązań _ - podkreślił Kaczyński.

bECFSKVz

Jak dodał, Polacy nie muszą się wzorować na tym, _ co akurat dziś modne w Paryżu, w Brukseli, czy w Berlinie _.- _ Mamy własną kulturę, pamięć, tożsamość _ - zaznaczył.

_ - Chcemy być wolni, walczyliśmy o tę wolność, tę wolność trzeba stale umacniać. Wolność dziś łączy się z pewnym poziomem rozwoju, z nowoczesnością, ale jednocześnie łączy się także z pamięcią i tożsamością. Pamiętajmy o tych słowach i o tej książce Jana Pawła II 'Pamięć i tożsamość' _ - apelował Kaczyński. Wskazał, że _ nie ma wolności bez pamięci, tożsamości i nowoczesności _.

Prezes PiS przekonywał, że trzeba też umacniać polską demokrację, _ która bywa ułomna _. - _ I tego rodzaju propozycje także mamy _ - zapewnił.

Kaczyński mówił również o tym, że dla Polski nie trzeba szukać miejsca w Europie, _ bo myśmy w Europie przez cały czas byli, broniliśmy wolności i wartości europejskich, więc nasze miejsce w Europie jest miejscem oczywistym _.

bECFSKVF

- _ Krytycy rozbiorów Polski pisali o Polsce jako o starym europejskim królestwie, my należymy do historycznych narodów Europy, możemy powiedzieć, że jesteśmy w europejskiej pierwszej lidze. Dlatego zdumiewają i oburzają słowa tych, jak np. premiera, którzy mówią o konieczności podporządkowywania się silniejszym _ - stwierdził szef PiS.

Według niego, obowiązkiem Polski jest prowadzenie aktywnej polityki i formułowanie własnych pomysłów i propozycji, _ bycie obrońcą naszych interesów, ale także interesów całej Europy, którą często określa się jako Europę nową _.

Przekonywał również, że _ polska historia nie tylko nie jest obciążeniem, polska historia jest naszym wielkim atutem, musimy o tym pamiętać _.

Czytaj więcej w Money.pl
"Debaty to ciekawe show, ale bez większego znaczenia" Czy Donald Tusk podejmie rękawicę rzuconą przez prezesa PiS? Eksperci mówią o skutkach.
"Minister Bieńkowska przyszła na gotowe" Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, Polska może utracić 33 mld złotych z unijnych dotacji.
"Kaczyński wyhodował żmiję, która go ukąsi" Zdaniem Radosława Sikorskiego _ PiS przestaje myśleć, kiedy przychodzi do relacji z Rosją. To są odruchy niewolnika _.
bECFSKWa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)