Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński zaapelował o udział w II turze wyborów

0
Podziel się:

Szef PiS Jarosław Kaczyński zaapelował w czwartek o głosowanie w II turze
wyborów samorządowych. - Trzeba głosować. W ten sposób bronić polskiej demokracji - dodał.

Kaczyński zaapelował o udział w II turze wyborów
(PAP/Paweł Supernak)

Szef PiS Jarosław Kaczyński zaapelował w czwartek o głosowanie w II turze wyborów samorządowych, która odbędzie się 30 listopada, i poparcie Prawa i Sprawiedliwości. -_ Mamy problem z wiarygodnością wyborów, ale proszę, żebyście się nie zniechęcali _- podkreślił.

_ - Chciałbym bardo mocno podkreślić i zaapelować do wyborców o to: powinni wziąć udział w tych wyborach. Proszę ich o to serdecznie. Proszę ich o to, żeby się nie zniechęcali. Mamy wielki problem wiarygodności tych wyborów, ale to nie oznacza, żeby nie brać w nich udziału _ - powiedział Kaczyński podczas czwartkowej konferencji prasowej w Radomiu. _ - Trzeba głosować. W ten sposób bronić polskiej demokracji _ - dodał.

Szef PiS odniósł się też do środowego spotkania w Sejmie z liderami SLD oraz klubu Sprawiedliwa Polska Leszkiem Millerem oraz Jarosławem Gowinem.

Po spotkaniu Kaczyński i Miller na konferencjach prasowych zaapelowali o skrócenie kadencji samorządów wybranych 16 listopada i przeprowadzenie nowych wyborów. Ocenili też, że nieprawidłowości podczas niedzielnych wyborów było zbyt dużo, by można uznać ich rezultat.

Kaczyński zaznaczył w czwartek, że na spotkanie PiS zaprosił przedstawicieli wszystkich partii. _ - Okazało się, że przyszedł Leszek Miller i Jarosław Gowin. Z nimi rozmawialiśmy o sprawach dotyczących demokracji w Polsce. W momencie, w którym zaakceptowalibyśmy niewiarygodny sposób obliczania wyników wyborów w gruncie rzeczy zmienilibyśmy polski ustrój. Polska zostałaby radykalnie przesunięta na wschód _ - podkreślił.

_ - To jest powód, dla którego jesteśmy gotowi współpracować, gdy są bardzo daleko idące różnice programowe, życiorysowe, nawet wtedy gdy wydaje się, że pola do współpracy nie ma _ - dodał lider Prawa i Sprawiedliwości.

Według Kaczyńskiego wybory powinny być powtórzone bez względu na ich ostateczny wynik ogłoszony przez PKW. - _ Jeżeli okaże się, żeśmy wygrali, mimo wszystko uważamy, że wybory powinny zostać powtórzone. Bo ilość głosów nieważnych, ilość sygnałów o różnego rodzaju nadużyciach jest taka, że nie można uznać, że mamy do czynienia z sytuacją możliwą do przyjęcia _ - podkreślił polityk.

Czytaj więcej w Money.pl
Atak hakerów na PKW. Dokumenty ABW w prokuraturze _ - W tym postępowaniu PKW będzie miała status instytucji pokrzywdzonej - _ zapowiedział rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej.
Dwa dni przed wyborami PKW wiedziała, że mogą być kłopoty z systemem - _ Komisja nie może dać gwarancji, że system w dniu wyborów będzie działał perfekcyjnie - _tak w piątek na konferencji prasowej mówili członkowie PKW.
Resort cyfryzacji: "Duże błędy w przetargu" Andrzej Halicki uważa, że żadna poważna firma nie złożyła ofert do PKW, a ostrzeżenia ABW o braku bezpieczeństwa zostały zignorowane.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)