Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kaczyński: Jesteśmy coraz bliżej prawdy o Smoleńsku

0
Podziel się:

Prezes PiS poprowadził przed Pałac Prezydencki marsz upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej i rocznicę odzyskania niepodległości.

Kaczyński: Jesteśmy coraz bliżej prawdy o Smoleńsku
(Witold Rozbicki/Reporter)

Nie ma przyszłości Polski bez godności, niepodległości i prawdy - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim podczas marszu upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej i rocznicę odzyskania niepodległości.

Jak przekonywał prezes Prawa i Sprawiedliwości, godność RP _ to prawda o tragedii i uczczenie tych, którzy polegli _ 10 kwietnia 2010 roku. _ Ciągle nie mamy prawdy w naszym życiu publicznym. Nie ma też odpowiedniego aktu uczczenia zmarłego tragicznie prezydenta, jego małżonki i wszystkich, którzy polegli w Smoleńsku _ - ocenił lider PiS. _ Ciągle jest to zadanie i ciągle musimy się do niego zbliżać _ - dodał Kaczyński.

_ - Jesteśmy coraz bliżej prawdy o katastrofie smoleńskiej _. Według niego, marsze na Krakowskim Przedmieściu, które odbywają się 10-tego każdego miesiąca, _ mają sens _. _ Idziemy we właściwym kierunku. Idziemy broniąc wartości, które budują naszą przyszłość, budują dobrą przyszłość Polski _ - podkreślił prezes PiS.

W jego ocenie, _ nie ma przyszłości bez godności, niepodległości i prawdy _. _ Te wszystkie wartości łączą się ze sobą i dlatego jestem pewien, że za miesiąc będziemy tu znowu - za dwa, za trzy, za cztery _ - mówił Kaczyński. Aż do momentu - jak zaznaczył - _ kiedy będzie można powiedzieć, że nasza misja jest skończona i zwyciężyliśmy _. _ I z całą pewnością zwyciężymy _ - zaznaczył Kaczyński.

Wieczorny marsz łączy comiesięczne obchody ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej z upamiętnieniem 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Na czele pochodu uczestnicy nieśli kilkunastometrową flagę i transparent z napisem _ Wolność, solidarność, niepodległość _. Uczestnicy mieli biało-czerwone flagi.

Jarosław Kaczyński przeszedł na czele około dwutysięcznego pochodu z archikatedry świętego Jana Chrzciciela na warszawskiej starówce, gdzie wziął udział we mszy. Przed Pałacem Prezydenckim został przywitany brawami i przemówił do zebranych o sensie comiesięcznych obchodów katastrofy prezydenckiego samolotu.

Marsz udał się w kierunku pl. Piłsudskiego, gdzie Kaczyński ponownie zabrał głos i złożył kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza. Przed pomnikiem marszałka Piłsudskiego odegrany został hymn, odbył się apel pamięci.

We wtorek rano, w Święto Niepodległości najważniejsi politycy PiS z prezesem Jarosławem Kaczyńskim złożą w stolicy kwiaty przed pomnikami twórców polskiej niepodległości z 1918 roku: Józefa Piłsudskiego przed Belwederem, Ignacego Paderewskiego, Romana Dmowskiego i Wincentego Witosa.

Tego dnia parlamentarzyści i działacze PiS odwiedzą miejsca związane z odzyskaniem niepodległości w całym kraju. Następnie PiS organizuje uroczystości w Krakowie. Po południu politycy PiS złożą kwiaty na sarkofagach marszałka Józefa Piłsudskiego i pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w Katedrze Wawelskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest oświadczenie Hofmana, Kamińskiego i Rogackiego. Jak się tłumaczą? Jarosław Kaczyński stwierdził, że będzie się domagał usunięcia wszystkich posłów z partii.
Zapadł wyrok w sprawie czołowych polityków PiS. Afera "madrycka" pogrąży partię? W celu wyłudzania pieniędzy, posłowie tworzą ponadpartyjne spółdzielnie - ujawnia jeden z parlamentarzystów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)