Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zatrucia w niemczech
21.10.2012 08:38

Już 23 ofiary grzybiczego zapalenie opon mózgowych

W Tennessee zanotowano najwyższą liczbę ofiar. Na zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych zmarło tam już osiem osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mike Miley/CC BY-SA 2.0/Flickr)

*Liczba osób, które zmarły w Stanach Zjednoczonych na grzybicze zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych spowodowane skażonym sterydowym preparatem przeciwbólowym wzrosła do 23. Taką informację podał wczoraj amerykański Ośrodek Zwalczania Chorób Zakaźnych (CDC). *

Nowe zgony dotyczą stanów Tennessee i Karolina Północna. Oba regiony poinformowały ponadto o 13 nowych przypadkach zachorowań. W sumie - według CDC - liczba chorych wynosi obecnie 281 osób.

W Tennessee zanotowano najwyższą liczbę ofiar; na zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych zmarło tam już osiem osób.

Sterydowy środek przeciwbólowy podawany pacjentom w formie zastrzyku w kręgosłup wyprodukowała firma New England Compounding Center (NECC) z siedzibą w Framingham w stanie Massachusetts. Ocenia się, że skażona partia leku - około 17,7 tys. fiolek - trafiła do 76 placówek medycznych w 23 stanach. Przedstawiciele NECC poinformowali, że inne preparaty produkowane przez tę firmę nie zostały skażone.

Skażony preparat, który trafił do placówek medycznych w 23 stanach, wycofywany jest z rynku. NECC szacuje, że na zagrożenie narażonych może być 14 tys. pacjentów.

Amerykańskie służby medyczne kontaktują się z osobami, którym podano zanieczyszczony preparat. Jednocześnie zaapelowano, by pacjenci zgłaszali się natychmiast do lekarza po wystąpieniu u nich objawów takich jak ból głowy, gorączka, sztywność karku, zmęczenie, zaburzenia mowy, trudności z chodzeniem czy czerwona wysypka. Podkreślono, że wczesne rozpoznanie choroby pozwala na uniknięcie poważnych powikłań, które mogą doprowadzić do śmierci.

W stanie Massachusetts przeciw producentowi leku i kierownictwu firmy toczy się postępowanie cywilne. Floryda zakazała NECC działalności gospodarczej na terenie całego stanu.

Czytaj więcej w Money.pl
Wojsko urządza sobie polowy warsztat. Po co? Można tu wytwarzać lekkie pancerze, ogniwa słoneczne i inne szybko zużywające się wyposażenie. Już zaczęli testy w Afganistanie.
Są pierwsze reakcje na masakrę w Bejrucie Z apelem do polityków libańskich, by zapobiegli destabilizacji kraju zwrócił się prezydent Francji Francois Hollande. USA oznajmiły, że zamach jest _ nie do usprawiedliwienia _.
Fatalny sondaż Obamy. Ratuje go piosenkarz W sondażu Gallupa kandydat republikanów ma aż 7 punktów przewagi nad obecnym prezydentem.
Tagi: zatrucia w niemczech, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz