Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Już 17 ofiar katastrofy budowlanej w Indiach

0
Podziel się:

Zawalił się pięciokondygnacyjny dom mieszkalny budowany w miejscowości Canacona w stanie Goa na południu Indii.

Już 17 ofiar katastrofy budowlanej w Indiach
(Peter Richmond/CC BY 2.0/Flickr)

Zawalił się pięciokondygnacyjny dom mieszkalny budowany w miejscowości Canacona w stanie Goa na południu Indii - poinformował przedstawiciel lokalnych władz.

Uważa on, że szanse na odnalezienie żywych ludzi pod gruzami dwie doby po katastrofie są bardzo nikłe; 16 osób uważa się za zaginione. W chwili katastrofy na budowie było około 50 osób. Według świadków _ konstrukcja zawaliła się jak domek z kart _.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną zawalenia się budowanego domu. Przedstawiciel władz stanu Goa powiedział, że _ natychmiast po katastrofie zatrzymano szefa firmy budowlanej i urzędników miejskich, którzy wydali zgodę na budowę _. Policja wszczęła śledztwo w sprawie wypadku.

Katastrofy budowlane są w Indiach częste z powodu stosowania materiałów niskiej jakości i nagminnego łamania przepisów, czemu sprzyja duży popyt na mieszkania oraz skorumpowanie władz. Pod koniec września ubiegłego roku w Bombaju zawalił się kilkupiętrowy budynek; zginęło 60 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
28 ofiar katastrofy budowlanej w Indiach Liczba zabitych w wyniku zawalenia się budynku mieszkalnego w Bombaju ciągle rośnie
Polka zgwałcona w Indiach. Przez taksówkarza 33-letnia Polka została zgwałcona przez taksówkarza, który zaproponował, że ją zawiezie do Delhi, dokąd zmierzała z Mathury w stanie Uttar Pradeś w północnych Indiach.
Pierwsza konferencja premiera od 3 lat 81-letni Manmohan Singh na czele rządu stoi od dekady.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)