Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Już ponad 100 antyislamskich incydentów we Francji

0
Podziel się:

W nocy z soboty na niedzielę niezidentyfikowany mężczyzna groził bronią żołnierzom pełniącym wartę przed szkołą żydowską w Raincy na przedmieściu Paryża.

Już ponad 100 antyislamskich incydentów we Francji
(ABACA/EAST NEWS)

Liczba incydentów antymuzułmańskich we Francji wzrosła od zamachów w ParyżuParyżu (7-9 stycznia) ponad dwa razy w porównaniu z całym styczniem 2014 roku. Odnotowano ich 116 - poinformowało narodowe obserwatorium przeciwko islamofobii.

W raporcie opublikowanym w poniedziałek we francuskich mediach sprecyzowano, że w tym okresie nastąpił wzrost liczby antyislamskich przejawów wrogości o 110 proc. wobec całego stycznia 2014 roku. Doszło do 28 ataków wymierzonych w miejsca kultu, a także odnotowano 88 gróźb - podano w opracowaniu. Ośrodek opiera się na danych francuskiego MSW.

Szef obserwatorium Abdallah Zekri wezwał w komunikacie francuskie władze do _ położenia kresu tej pladze _. Potępił _ akty nienawiści wobec Francuzów wyznania muzułmańskiego, którzy - jak zaznaczył - w zdecydowanej większości respektują wartości republiki i laickości _.

Agencja AFP odnotowuje także inne incydenty, do których doszło w minionych dniach i które świadczą o napięciu utrzymującym się po niedawnych atakach w Paryżu. Zginęło w nich w sumie 17 ludzi, w tym 12 w zamachu na siedzibę satyrycznego pisma _ Charlie Hebdo _.

W nocy z soboty na niedzielę niezidentyfikowany mężczyzna groził bronią żołnierzom pełniącym wartę przed szkołą żydowską w Raincy na przedmieściu Paryża.

W Ajaccio na Korsyce w ciągu weekendu spalono francuską flagę wywieszoną przed szkołą podstawową w dzielnicy zamieszkanej przez ludność o korzeniach w krajach Maghrebu. W miejscu sprofanowanej francuskiej flagi zawisła flaga marokańska; nikt nie przyznał się do tego czynu.

Ponadto w Pontoise niedaleko francuskiej stolicy zatrzymano w poniedziałek 19-letnią licealistkę, która zamieszczała wpisy z groźbami na stronie prowadzonej na Facebooku przez matkę żołnierza będącego jedną z ofiar francuskiego dżihadysty Mohameda Meraha. W 2012 roku przeprowadził on w Tuluzie ataki m.in. na szkołę żydowską i wojskowych. Matka żołnierza, który sam był muzułmaninem, odwiedza szkoły z programem popularyzującym islam tolerancji.

Ta sama nastolatka jest podejrzewana o publikowanie w ubiegłym tygodniu wpisów pochwalających ataki w Paryżu.

Czytaj więcej w Money.pl
Terroryści szykowali kolejne ataki w Europie Trwają intensywne poszukiwania domniemanego szefa grupy. Podczas operacji w Atenach aresztowano dwie osoby.
Zamach w Belgii. 4 osoby zatrzymane w Grecji W tropieniu 27-latka i dżihadystów z nim związanych, pomagała amerykańska FBI i izraelski Mossad.
Zamach w Paryżu nic nas nie nauczył To powrót retoryki, która pojawiła się po ataku na World Trade Center, gdy mówiono o wojnie cywilizacji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)