Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jutro prezydent powierzy Ewie Kopacz misję rządową

0
Podziel się:

Prezydent oficjalnie powierzy jej misję tworzenia rządu. Jakich zmian w resortach możemy się spodziewać?

Jutro prezydent powierzy Ewie Kopacz misję rządową
(Michal Dyjuk/Reporter)

Jutro prezydent powierzy misję tworzenia rządu Ewie Kopacz. Tydzień później - 22 września - powoła nową Radę Ministrów.
Kompletowanie gabinetu w każdym kraju budzi wiele emocji. W tej sprawie zostanie jednak zachowana pełna dyskrecja._ Pierwszą osobą, która dowie się o składzie rządu dowie się pan prezydent _ - mówi Ewa Kopacz.

Tymczasem rozpoczęła się dyskusja o przyszłości Radosława Sikorskiego, który także nie chce zdradzić jaka rola zostanie mu powierzona. - _ Będę wspierał panią marszałek Kopacz. Ale jaką formę ta współpraca przybierze, będzie wynikiem decyzji pani przewodniczącej _ - mówił Radosław Sikorski.

Nowym szefem dyplomacji miałby zostać były minister finansów Jacek Rostowski. Leszek Miller szef SLD, jest sceptyczny. _ Pamiętajmy, że przegrał on wybory do Parlamentu Europejskiego. To nie może być dobra rekomendacja - mówi. Ogólnie mamy zamieszanie i domysły. Leszek Miller, zgodził się nawet z prezesem PiS, który komentując zmiany, powiedział że będzie to rząd zużytych twarzy. _ Lider lewicy powiedział, że _ mamy do czynienia z młynkiem kadrowym _.

Dotychczasowa marszałek Sejmu zastąpi na stanowisku premiera Donalda Tuska, który od 1 grudnia będzie przewodniczącym Rady Europejskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent przyjął dymisję Tuska. Kaczyński: Pokażemy, jaki był naprawdę Przyszły szef Rady Europejskiej jest przekonany, że pełniąc nową funkcję zrobi dużo dobrego dla Polski.
"Sawicki nie powinien dłużej być ministrem" Według SLD, nie potrafi zapewnić rolnikom wypłaty rekompensat za straty wywołane rosyjskim embargiem.
Rostowski zazdrości stanowiska Bieńkowskiej - _ Ważne, żeby zazdrość nie była połączona z żółcią _ - żartował były wicepremier.
Sikorski bezpieczny? "To zły moment na zmiany" To zły moment na zmianę szefa polskiej dyplomacji, m.in. dlatego, że na wschodzie jest bardzo trudna sytuacja międzynarodowa - ocenił Grzegorz Schetyna.
Kto w nowym rządzie? Ewa Kopacz komentuje W piątek rano prezydent Bronisław Komorowski ustali harmonogram powoływania nowego gabinetu.
"Emocjonalna i histeryczna" Ewa Kopacz narobiła gigantycznych długów, rozwiodła się z mężem i jak nikt potrafiła wyprowadzić z równowagi Donalda Tuska. Czego jeszcze o niej nie wiecie?
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)