Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jutro w Warszawie marsz narodowców

0
Podziel się:

Może w nim wziąć udział nawet 50 tysięcy osób.

Jeden z organizatorów, Krzysztof Bosak
Jeden z organizatorów, Krzysztof Bosak (Wiktor Baron/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

To największy pochód organizowany w związku z rocznicą odzyskania wolności przez Polskę. Może w nim wziąć udział nawet 50 tysięcy osób.

Organizatorzy zapowiadają, że będzie to najbardziej pokojowa odsłona imprezy. Ma to zagwarantować nowa trasa. Uczestnicy przejdą z Ronda Dmowskiego na Pragę Południe. - _ Po ubiegłorocznych zajściach dmuchaliśmy na zimne _ - przyznaje jeden z organizatorów, Krzysztof Bosak.

Na drodze, ani w jej otoczeniu nie ma żadnych kontrowersyjnych punktów. W ubiegłym roku bliskość ambasady Rosji oraz tęczy na placu Zbawiciela była jedną z przyczyn zamieszek i starć z policją.

W tym roku narodowcy chcą uczcić 150. rocznicę urodzin Romana Dmowskiego, dlatego przejdą od jego pomnika do rodzinnego Kamionka, na którym znajduje się pamiątkowa tablica.

W ostatnim czasie ludzie związani z Marszem skarżyli się na szykany policji. Miało do nich dochodzić między innymi na Podlasiu, Podkarpaciu oraz Mazowszu. Z tego powodu rozważana jest akcja masowej odmowy legitymowania przez policję - dodaje członek Ruchu Narodowego, Robert Winnicki: Informacje na temat działań funkcjonariuszy są nadal zbierane. W razie podjęcia akcji, każdy z maszerujących będzie miał świadomość, iż jest to działanie traktowane jako wykroczenie.

W obecnym kształcie Marsz Niepodległości przejdzie przez stolicę po raz czwarty. W tym roku hasłem imprezy jest _ Armia Patriotów _.

Czytaj więcej w Money.pl
Marsz Niepodległości to bardzo udana impreza Incydenty, o których donoszą media, nie mają nic wspólnego z rzeczywistymi uczestnikami marszu?
"Armia patriotów" 11 listopada nie musi pokazywać twarzy W Święto Niepodległości w Warszawie szykuje się kilka demonstracji. Projekt zakazu zakrywania twarzy nie przeszedł.
Hołd czy faszystowskie pozdrowienie? Do incydentu doszło na zakończenie marszu, nazwanego Marszem Niepodległej Polski, zorganizowanego w Białymstoku
Marsz niepodległości. Będzie więcej zatrzymań Policjanci analizują nagrania monitoringu miejskiego, poszukując kolejnych sprawców burd, do jakich doszło podczas stołecznego Marszu Niepodległości.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)