Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Julia Tymoszenko nie je już 10 dni. Majdan krzyczy: Jesteśmy z tobą

0
Podziel się:

Była premier rozpoczęła głodówkę w geście solidarności z protestującymi.

Julia Tymoszenko nie je już 10 dni. Majdan krzyczy: Jesteśmy z tobą
(ec.europa.eu)

Zebrani w Kijowie na Majdanie Niepodległości zaapelowali wieczorem do odbywającej karę więzienia byłej premier Julii Tymoszenko, by przerwała głodówkę, którą rozpoczęła 25 listopada na znak solidarności z Ukraińcami demonstrującymi w Kijowie.

_ - Julia Tymoszenko jako lider narodowy potrzebna jest nam żywa i zdrowa _ - oświadczył Ołeksandr Turczynow, pierwszy zastępca szefa partii Batkiwszczyna, na której czele stoi więziona Tymoszenko.

_ - Poprośmy Julię, by przerwała głodówkę _ - powiedział Turczynow ze sceny na Majdanie i zaproponował głosowanie. Jego propozycję zaaprobowali wszyscy zebrani, którzy zaczęli skandować: _ Jula, jesteśmy z tobą _ i _ Wolność dla Juli _.

Tymoszenko rozpoczęła głodówkę w geście solidarności z akcjami poparcia dla umowy stowarzyszeniowej Ukraina-UE, której władze w Kijowie nie podpisały. UE uzależniała podpisanie umowy m.in. od uwolnienia przebywającej w więzieniu byłej premier Ukrainy i jej wyjazdu na leczenie do Niemiec.

Czytaj więcej w Money.pl
Bezprecedensowa misja Kwaśniewskiego To jedna z najbardziej znaczących akcji UE, jeśli chodzi o politykę międzynarodową - uważa szef Parlamentu Europejskiego.
Dresiarze dowożeni prezydenckimi busami? Według opozycji wmieszani w tłum tituszkowie nawoływali do ataku na budynek, by potem do akcji mogły wkroczyć milicyjne oddziały specjalne Berkut.
Prokurator generalny Ukrainy stawia żądania Wiktor Pszonka wygłosił swój apel w nagraniu opublikowanym na stronie internetowej Prokuratury Generalnej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)