Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
józef oleksy
08.01.2015 20:30

Józef Oleksy w szpitalu. "Jest w ciężkim stanie"

Były premier od kilku dni znajduje się w warszawskim Centrum Onkologii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Oleksy od lat zmaga się z rakiem.

Aktualizacja 20:52

_ Mąż jest w ciężkim stanie. Na szczęście stabilnym _ – cytuje Marię Oleksy wp.pl. Rak, który zaatakował prostatę, objął również kręgosłup polityka.

Już w zeszłym roku Józef Oleksy skarżył się na pogarszający stan zdrowia. - _ W szczegóły nie będę wchodzić. Zakrzepica w nodze spowodowała zatorowość płuc, która oznacza ograniczenie wydolności pęcherzyków płucnych. Przeszedłem też ostatnio dość ostre obustronne zapalenie płuc _ - mówił w rozmowie z _ Wprost _.

- _ Przyjąłem rekomendację kolegów z SLD w Poznaniu by kandydować z pierwszego miejsca do Parlamentu Europejskiego. Aplauz, którym mnie obdarowano, był bardzo miły. (...) Ale w tym czasie robiłem też badania. Przyszły wyniki, zebrało się konsylium i okazało się, że moja kondycja będzie się poprawiać dłużej, niż początkowo zakładałem. W opinii lekarskiej należało spowolnić i nie brać na siebie intensywnych wysiłków kampanii wyborczej. (...) Niewydolność się nie zmniejszyła. Usłyszałem, że muszę zwolnić tempo, że nie ma szans na to, bym mógł np. w najbliższych miesiącach latać samolotami _- dodawał tłumacząc się z pewnego odsunięcia od polityki.

Wiceszef SLD pojawił się jednak we wrześniu na Forum Ekonomicznym w Krynicy, podczas którego w rozmowie z Money.pl komentował wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej i wpływ jego wyjazdu do Brukseli na kondycję PO. - _ Logika podpowiada, że wyjazd ją osłabi, bo wewnątrz tej partii już od dłuższego czasu dochodzi do rozmaitych napięć i konfliktów. Z drugiej jednak strony na scenie politycznej narasta zjawisko niesłychanej samodyscypliny i takiego poddawania się liderstwu. Widzę to od lat, a jestem już na tej scenie dość długo. Wodzowie nie popuszczają, a partie polityczne się poddają. Nie jest to dobre dla demokracji _- mówił.

-_ Wybór Tuska na prezydenta to wyraźny sygnał, że sprawy ukraińskie są dla Europy ważne _ - dodawał. - _ Łagodzenie konfliktu na linii Ukraina-Rosja i Rosja-Unia Europejska to będzie jego pole odpowiedzialności. Ale nie poganiajmy w tych działaniach, bo to prezydent Poroszenko powinien zrobić porządek w swoim kraju i zmieniać struktury na Ukrainie. A Europa niech działa równolegle., tak żeby jedni na drugich nie czekali i jedni nie niecierpliwili się rzekoma opieszałością drugich. Ja jestem spokojny, procesy mają nieodwracalny wektor _.

Józef Oleksy polityką zajmuje się od końca lat 60., kiedy to działał w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W 1989 roku, jako członek Rady Ministrów uczestniczył w Okrągłym Stole. W 1990 roku założył Socjaldemokrację RP, a dziewięć lat później wstąpił do SLD. Dwukrotnie był Marszałkiem Sejmu. Od 1995 r. przez rok sprawował funkcję premiera. Od 2012 roku jest wiceprzewodniczącym SLD.

Czytaj więcej w Money.pl
SLD wyłoni kandydata na prezydenta Strategia na wybory prezydenckie i parlamentarne oraz rozmowa o kandydacie Sojuszu na prezydenta, to tematy najbliższego posiedzenia zarządu partii.
Kontrola NIK w sprawie umów z POZ. Będzie? _ - Apelujemy do pani premier o jasne stanowisko, czy wszystkie działanie ministerstwa zdrowia mają poparcie rządu - _powiedział sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski.
SLD namawia premier Ewę Kopacz do... Dziś 20 proc. przychodni w kraju jest zamkniętych. Dariusz Joński z SLD podkreśla, że nie rozstrzygając kto ma rację najważniejsze, żeby doprowadzić do rozwiązania sytuacji.
Tagi: józef oleksy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz