Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

John Kerry przyleciał do Polski

0
Podziel się

Z lotniska Kerry udał się do Lasek, gdzie złożył wieniec na grobie byłego premiera Tadeusza Mazowieckiego.

John Kerry przyleciał do Polski
(AP/Fotolink/East News)
bErQkURN

Sekretarz stanu USA wylądował na warszawskim lotnisku - poinformował rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski. Jutro amerykański polityk spotka się z premierem i szefem MSZ.

Z lotniska Kerry udał się do Lasek, gdzie złożył wieniec na grobie byłego premiera Tadeusza Mazowieckiego. Jutro Kerry zacznie od rozmowy z szefem MSZ Radosławem Sikorskim. Następnie spotka się z premierem Donaldem Tuskiem. Natomiast wspólnie z szefem MON Tomaszem Siemoniakiem Kerry odwiedzi 32. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Łasku, gdzie spotka się z żołnierzami polskimi i amerykańskimi.

Z lotniska na warszawskim Okęciu Kerry uda się do Lasek, gdzie złoży wieniec na grobie byłego premiera Tadeusza Mazowieckiego. W programie wizyty sekretarza stanu USA jest także spotkanie z polskimi i amerykańskimi biznesmenami oraz spotkanie z młodymi naukowcami i stażystami. Szef MSZ Radosław Sikorski podkreślał, że wizyta Kerry'ego będzie okazją do _ poważnych, sojuszniczych rozmów o bezpieczeństwie i sytuacji międzynarodowej _.

bErQkURP

Rzecznik MSZ poinformował, że tematami rozmów będą polsko-amerykańskie stosunki dwustronne, kwestie wspólnych projektów w sferze bezpieczeństwa, między innymi w kontekście przyszłorocznego szczytu NATO, współpraca gospodarcza między Polską a Stanami Zjednoczonymi, współpraca w dziedzinie nowoczesnych technologii, a także wspólne działania demokratyzacyjne.

Według ambasady USA w Warszawie rozmowy dotyczyć będą _ ścisłego sojuszu obronnego i partnerstwa z Polską w zakresie szeregu globalnych kwestii _ oraz _ kluczowego wkładu Polski w szerzenie demokracji i umacnianie zdolności NATO _. Niewykluczone, że tematem rozmowy Sikorskiego z Kerrym będzie też tzw. afera podsłuchowa związana z praktykami amerykańskiego wywiadu.

Czytaj więcej w Money.pl
USA nigdy nie przestaną ścigać terrorystów - _ USA nigdy nie zaprzestaną wysiłków, aby odpowiedzialni za akty terroru zapłacili za swe czyny _ - zadeklarował John Kerry.
USA będą współpracować z Iranem? Tak, jeśli administracja Hasana Rowhaniego poważnie zaangażuje się w wysiłki na rzecz rozwiązania trwającego od dawna impasu w sprawie irańskiego programu jądrowego.
Spotkanie na szczycie. Chcą namówić Iran... Sekretarz stanu USA John Kerry weźmie udział w spotkaniu szefa MSZ Iranu Mohammada Dżawada Zarifa i przedstawicieli pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ i Niemiec.
Sikorski nie stara się o stanowiska w NATO W rozmowie z Trójką Radosław Sikorski przyznał, że jego rozmowy z sekretarzem stanu Johnem Kerrym mogły mieć wpływ na kształt porozumienia z Genewy.
bErQkUSq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)