Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jeszcze spotkanie z Napieralskim i powie co myśli o nowym rządzie

0
Podziel się:

Bronisław Komorowski zakończy dziś konsultacje polityczne dotyczące wyłonienia nowego rządu.

Jeszcze spotkanie z Napieralskim i powie co myśli o nowym rządzie
(PAP/Grzegorz Jakubowski)
bEUeDiLF

Prezydent Bronisław Komorowski zakończy dziś oficjalne konsultacje polityczne dotyczące wyłonienia nowego rządu. Przed południem Bronisław Komorowski w Pałacu Prezydenckim będzie rozmawiał z przewodniczącym SLD Grzegorzem Napieralskim.

Prezydent zapowiedział, że po tym spotkaniu spotkanie się z dziennikarzami by podsumować konsultacje.

Bronisław Komorowski już wczoraj zapowiedział, że 8 listopada przyjmie dymisję premiera Donalda Tuska i powierzy mu misję tworzenia nowego rządu. Będzie on miał dwa tygodnie na uzyskanie wotum zaufania w Sejmie.

bEUeDiLH

Prezydent powiedział na konferencji prasowej po rozmowach z Januszem Palikotem i Waldemarem Pawlakiem , że głosowanie nad wotum zaufania powinno się odbyć najpóźniej 22 listopada. Podkreślił, że jest bardzo ważne, aby zgodnie z konstytucją, zapewnić sprawną realizację polskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej. Zdaniem Komorowskiego, przesunięcie tworzenia nowego rządu na listopad jest optymalnym rozwiązaniem tego problemu.

Bronisław Komorowski tłumaczył dziennikarzom, że nie ma potrzeby tworzenia rządu fachowców. Do powołania takiego gabinetu namawiał prezydenta podczas konsultacji Janusz Palikot. Komorowski przekonuje, że taka Rada Ministrów powstaje w czasach awaryjnych, a dotychczasowa koalicja ma większość w Sejmie. Komorowski dodał, że Janusz Palikot zadeklarował, iż jego ugrupowanie nie będzie w _ totalnej opozycji _. Prezydent dodał, że przyjmuje deklarację Janusza Palikota jako szansę, na współpracę opozycji z koalicją parlamentarną w wybranych dziedzinach.

Janusz Palikot uważa za złą decyzję o rezygnacji z utworzenia rządu fachowców. Na konferencji prasowej przekonywał, że rządowi partyjnemu, jaki powstanie, będzie trudno dobrze działać w czasie kryzysu. Rząd fachowców mógłby natomiast wykorzystać kryzys do zreformowania i unowocześnienia Polski.

Z kolei ludowców Waldemar Pawlak po rozmowach z prezydentem przekonywał, , że podstawą do zawarcia koalicji Polskiego Stronnictwa Ludowego z Platformą Obywatelską będą dobre doświadczenia dotychczasowych rządów.

bEUeDiLN

Bronisław Komorowski uważa również, że Ewa Kopacz jest odpowiednią kandydatką na marszałka Sejmu. Prezydent skomentował w ten sposób deklarację premiera Donalda Tuska, który zarekomenduje dotychczasową minister zdrowia na marszałka Sejmu. Na konferencji prasowej Bronisław Komorowski przyznawał, że przed Ewą Kopacz trudne zadanie. _ Nie jest to łatwa funkcja w każdym parlamencie, ten nowy również łatwym nie będzie. _ - przyznał prezydent.

O nowym rządzie Donalda Tuska czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t160846.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bedzie;koalicja;z;psl;kto;w;rzadzie,39,0,935719.html) Strach w PO: Premier wzniósł toast, a potem atmosfera stężała Pod koniec października zbierze się Rada Krajowa PO, która ma zatwierdzić koalicję z PSL.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t161088.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ewa;kopacz;odchodzi;oceniamy;dokonania;minister,212,0,935380.html) Kopacz zostawia pacjentów: 433 dni w kolejce, 10 mld zł długów Minister zdrowia ma zostać nowym marszałkiem Sejmu. Money.pl podsumowuje cztery lata kadencji Ewy Kopacz.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t160846.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bedzie;koalicja;z;psl;kto;w;rzadzie,39,0,935719.html) Strach w PO: Premier wzniósł toast, a potem atmosfera stężała Pod koniec października zbierze się Rada Krajowa PO, która ma zatwierdzić koalicję z PSL.
bEUeDiMi
KOMENTARZE
(0)