Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jest śledztwo ws. antylitewskich haseł

0
Podziel się:

Śledztwo dotyczy antylitewskiego transparentu wywieszonego w trakcie piłkarskiego meczu w Poznaniu.

Jest śledztwo ws. antylitewskich haseł
(PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Prokuratura Rejonowa Poznań - Stare Miasto wszczęła śledztwo w sprawie ewentualnego znieważenia grupy ludności w związku z jej narodowością. Śledztwo dotyczy antylitewskiego transparentu wywieszonego w trakcie piłkarskiego meczu w Poznaniu.

Transparent pojawił się na trybunach w trakcie ubiegłotygodniowego rewanżowego spotkania trzeciej rundy Ligi Europejskiej Lecha z Żalgirisem Wilno.

Jak poinformował prokurator rejonowy Mateusz Pakulski, śledztwo zostało wszczęte z urzędu. Podał, że prokuratura ma zabezpieczone m.in. nagrania ze stadionowego monitoringu z dnia, w którym rozgrywany był mecz.

Prokurator poinformował, że za znieważenie osób bądź grup ludności w związku z jej przynależnością narodową, etniczną, rasową czy wyznaniową grozi kara do trzech lat więzienia.

Po zdarzeniu, do którego doszło na meczu z Żalgirisem Wilno, wojewoda wielkopolski Piotr Florek zdecydował o zamknięciu jednej z trybun podczas niedzielnego spotkania Lecha z Koroną Kielce.

Dziś wojewoda zapowiedział, że będzie chciał się spotkać z władzami Lecha Poznań w sprawie bezpieczeństwa na stadionie. Uznał, że jest ono niesatysfakcjonujące. Jak poinformował, część osób, która wniosła transparent na stadion, została już zidentyfikowana na podstawie nagrań z monitoringu.

Czytaj więcej w Money.pl
Kara dla kiboli za "litewskiego chama" Wojewoda wielkopolski zamknął trybunę, na której powieszono rasistowski baner. To nie koniec kar.
MSZ potępia zachowanie kibiców Lecha _ Litewski chamie, klęknij przed polskim panem _ - transparent z takim napisem został wywieszony podczas wczorajszego meczu.
Lech Poznań pokonuje 2:1 Żalgiris. Ale odpada Drużyna z poznania odpadła w III rundzie eliminacji Ligi Europy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)