Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jest śledztwo wobec szefa komisji zarządzającej majątkiem państwowym

0
Podziel się:

Poprowadzi je Centralna Komisja ds. Kontroli Dyscypliny, główny chiński urząd antykorupcyjny.

Jest śledztwo wobec szefa komisji zarządzającej majątkiem państwowym
(Xinhua News/East News)

W Chinach wszczęto dochodzenie przeciwko szefowi Komisji Kontroli i Zarządzania Majątkiem Państwowym (SASAC) - poinformowały dzisiaj władze; Jiang Jiemin jest _ podejrzewany o poważne naruszenia dyscypliny _, jak zazwyczaj określane są przestępstwa korupcyjne.

Według mediów Jiang został zawieszony w pełnieniu obowiązków. Jest on pierwszym członkiem obecnego Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin, wobec którego wszczęto śledztwo - podała agencja Xinhua.

Śledztwo prowadzi Centralna Komisja ds. Kontroli Dyscypliny, główny chiński urząd antykorupcyjny. Nie podano żadnych szczegółów na temat dochodzenia.

SASAC jest urzędem na szczeblu ministerialnym i zarządza bezpośrednio ponad setką chińskich przedsiębiorstw państwowych, w tym najpotężniejszymi koncernami, które cieszą się monopolistyczną pozycją i mają opinię _ państwa w państwie _ - pisze AFP.

Jiang został mianowany szefem SASAC w marcu; wcześniej był prezesem państwowego giganta naftowego CNPC (China National Petroleum Corp). Według mediów chińskich śledztwo wobec Jianga dotyczy właśnie okresu, gdy kierował CNPC. W zeszłym tygodniu władze ogłosiły, że wobec czterech osób sprawujących wysokie funkcje w CNPC trwa śledztwo dotyczące możliwych nadużyć.

Walka z korupcją nabrała szczególnego znaczenia w Chinach, odkąd w marcu urząd prezydenta kraju objął Xi Jinping. Zapowiedział on zakrojoną na szeroką skalę walkę z korupcją na wszystkich szczeblach władzy.

Czytaj więcej w Money.pl
Chiny poważnie zaniepokojone. Co się stało? Chiny są zaniepokojone możliwą jednostronną interwencją USA w Syrii - powiedział rzecznik chińskiego MSZ Hong Lei.
Silne trzęsienie ziemi w Chinach. Są ofiary Trzęsienie ziemi o sile 5,8 w skali Richtera nawiedziło odległy rejon w południowo-zachodnich Chinach niedaleko malowniczego regionu turystycznego Shangri-La.
Chiny dołączyły do wspólnej inicjatywy. Cel? Chiny podpisały wielostronne porozumienie o wzajemnej pomocy administracyjnej w sprawach podatkowych, dołączając tym samym do krajów działających na rzecz zwalczania oszustw podatkowych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)