Notowania

krym
19.03.2014 07:00

"Jeśli Putin uniknie konsekwencji, inne kraje będą zagrożone"

Hillary Clinton ostrzegła, że takie postępowanie może zostać przeniesione na Estonię, Litwę i Łotwę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(marcn/CC/Flickr)

Była sekretarz stanu USA Hillary Clinton ostrzegła, że innym krajom regionu także grozi rosyjska agresja, jeśli prezydent Rosji Władimir Putin uniknie poniesienia konsekwencji swych działań wobec Krymu. Dzisiaj poznamy też kolejne szczegóły dotyczące unijnej pomocy dla Ukrainy. Komisja Europejska oficjalnie przedstawi propozycję dodatkowego wsparcia makroekonomicznego dla tego kraju.

aktualizacja 8:20* *

W czasie konferencji organizowanej przez Izbę Handlową w Montrealu Clinton oceniła, że zgodnie z _ logiką Putina _ mieszkańcy Krymu, przyłączonego we wtorek do Rosji, są _ narodowości rosyjskiej, rosyjskojęzyczni i zawsze byli związani z Rosją _.

Takie rozumowanie _ może zostać przeniesione nie tylko na inne części Ukrainy, ale też na Estonię, Litwę i Łotwę czy Naddniestrze _ - ostrzegła, dodając, że _ w wielu miejscach znaleźć można Rosjan i rosyjskojęzycznych _.

Clinton, która szefową dyplomacji USA była w latach 2009-2013, oceniła ostatnie wydarzenia jako _ wojnę wartości _ i oświadczyła, że Putin _ próbuje na nowo wytyczać granice Europy po II wojnie światowej _.

Zaapelowała do UE, by zmniejszyła energetyczne uzależnienie od Rosji, w tym dzięki projektowi gazociągów z Azerbejdżanu do Europy i wewnętrznej eksploatacji nowych źródeł energii. _ Rosjanie mogą zastraszać, tylko jak się jest od nich zależnym _ - zaznaczyła.

Hillary Clinton, potencjalna pretendentka do prezydentury w 2016 roku, zaznaczyła, że przyłączenie przez Rosję Krymu jest nielegalne i stanowi naruszenie międzynarodowego prawa.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/m275576.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/grzegorz;schetyna;putin;mowil;jak;pierwszy;sekretarz,255,0,1498367.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Grzegorz Schetyna: Putin mówił jak pierwszy sekretarz _ Ważne jest to, by pozostawić Rosję samotną w takiej polityce _ - uważa Schetyna.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/m213059.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/konflit;na;ukrainie;usa;zapowiadaja;ostrzejsze;sankcje,201,0,1498569.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) USA zapowiadają ostrzejsze sankcje _ - Potępiamy rosyjski krok, by dokonać formalnej aneksji Krymu. To zagrożenie dla pokoju i bezpieczeństwa, nie uznamy tej próby przyłączenia Krymu - _ powiedział rzecznik Białego Domu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/m206938.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kryzys;na;krymie;przechwycono;amerykanskiego;drona,165,0,1496229.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Krym: Przechwycono amerykańskiego drona Tak poinformowała na swej stronie internetowej rosyjska korporacja państwowa Rostech. Nie podano daty przechwycenia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/m300892.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rozmowa;obamy;z;jaceniukiem;stany;zwieksza;sankcje;wobec;rosji,121,0,1494649.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Obama obiecał Ukrainie: "Obciążymy Rosję kosztami" Amerykanie nigdy nie zaakceptują zagarnięcia Krymu. Premier Ukrainy proponuje Moskwie rozmowy.
Tagi: krym, wiadomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz