Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jarosław Kaczyński
17.06.2014 08:14

Jerzy Wenderlich: Nie zamierzamy rozmawiać z Prawem i Sprawiedliwością. Chcemy wotum zaufania dla rządu

- Z autorami IV Rzeczypospolitej żadnych rozmów nie będziemy prowadzićpowiedział wicemarszałek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wczoraj Jarosław Kaczyński z PiS zapowiedział, że jego partia będzie prowadzić negocjacje z całą opozycją w tej sprawie - w związku z treścią ujawnionych przez _ Wprost _nagrań. SLD informuje, że nie jest zainteresowane negocjacjami.

Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich z SLD zapowiedział, że żadnych negocjacji z PiS nie będzie. Sojusz liczy, iż Donald Tusk podda pod głosowanie wotum zaufania do swojego rządu.

- _ Premier jest rzeczywiście osłabiony i wczorajszą konferencją wcale nie poprawił swojego wizerunku. Zagrał partyjnie i ten wizerunek jest jeszcze gorszy. Donald Tusk powinien wystąpić o wotum zaufania i potwierdzić swoją pozycję, bo została ona nadwyrężona _ - powiedział.

Jednak SLD nie ma zamiaru prowadzić jakichkolwiek rokowań z Prawem i Sprawiedliwością. - _ Z autorami IV Rzeczypospolitej żadnych rozmów nie będziemy prowadzić - powiedział. _Wenderlich dodał, że jego partia nie będzie _ brała udziału w spektaklu zabijanie karpia młotkiem _, a PiS używa tych samych narzędzi do wielu różnych spraw.

Według Jerzego Wenderlicha nagrania ujawnione przez _ Wprost _ to _ recydywa _, kolejna tego typu afera. Polityk ocenił, że wczorajsza konferencja premiera, na której tłumaczył się z rozmów między innymi swojego ministra, szefa MSW i prezesa NBP, nie zamyka tematu. Chroniąc swojego ministra, Donald Tusk zagwarantował nietykalność ludziom Platformy Obywatelskiej - stwierdził Wenderlich. _ - Sprawa jest tak poważna, że w Polsce nie ma takiego pudru, którym udałoby się raz jeszcze ten skandal przypudrować _ - dodał.

- P_ an Premier przyznał, że państwo jest jeszcze słabsze niż można było się spodziewać. Jeśli ktoś myśli, że wczorajszą konferencją wszystko się zamknęło i wygładziło, to nie. Nie ma w Polsce takiego pudru, któremu udałoby się ten skandal przypudrować _ - powiedział Wenderlich.

Czytaj więcej w Money.pl
Ta ustawa ma dać Tuskowi zwycięstwo w wyborach. NBP pomoże? Zmiany w ustawie o Narodowym Banku Polskim forsowane przez rząd umożliwią dodruk pieniędzy. Ekonomiści ujawniają, co kryje się za aferą podsłuchową.
Prezydent czeka na wyjaśnienia Donalda Tuska Komorowski rozmawiał już krótko o opublikowanych przez Wprost nagraniach z wicepremierem, prezesem koalicyjnego PSL Januszem Piechocińskim.
PiS złożył wniosek o wotum nieufności Mariusz Błaszczak zapowiedział, że PiS ma też propozycje dalszych działań, które mają na celu uzdrowienie sytuacji.
Tagi: Jarosław Kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz