Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jemen: W ataku Al-Kaidy zginęło 27 osób

0
Podziel się:

Napastnicy użyli samochodów-pułapek.

Jemen: W ataku Al-Kaidy zginęło 27 osób
(AP/FOTOLINK/East News)

Do ataku na obiekty publiczne i posterunki wojskowe doszło dziś w nocy - poinformowały władze lokalne. Wśród zabitych jest co najmniej 20 bojowników.

Napastnicy używając samochodów-pułapek zaatakowali m.in. główne posterunki wojskowe, siedzibę policji i oddziały banków w mieście Sejun. Na pewien czas przejęli kontrolę nad częścią obiektów, po czym nad ranem wycofali się.

Jak przekazał agencji Reutera pragnący zachować anonimowość przedstawiciel władz, w walkach zginęło co najmniej siedmiu funkcjonariuszy jemeńskich sił bezpieczeństwa i żołnierzy.

Działająca w Jemenie Al-Kaida Półwyspu Arabskiego (AQAP) od kilku lat uważana jest przez Stany Zjednoczone za najbardziej niebezpieczny odłam Al-Kaidy. 25-milionowy Jemen, jeden z najuboższych krajów arabskich, wciąż nie może odzyskać wewnętrznej stabilności po wieloletnich rządach obalonego w 2011 roku przez społeczną rewoltę dyktatorskiego prezydenta Alego Abd Allaha Salaha. Konsolidację państwa utrudnia działalność Al-Kaidy i ujawniający się na południu separatyzm plemienny.

Czytaj więcej w Money.pl
Zastrzelono jednego z szefów Al-Kaidy Szaif Mohamed Said al-Szabwani był ścigany w nocy przez siły bezpieczeństwa po ulicach Sany.
USA zamknęły swoją ambasadę w Jemenie Departament Stanu podkreślił, że zamknięcie ambasady USA w Jemenie to działanie prewencyjne po ostatnich atakach na cudzoziemców w Sanie.
Zabito francuskiego pracownika ambasady Sprawcy zaatakowali samochód z Francuzami w dzielnicy dyplomatycznej Hadda, na południu Sany.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)