Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jemen: polowanie na członków Al-Kaidy

0
Podziel się:

37 domniemanych terrorystów zginęło i kilkudziesięciu zostało rannych
w ataku wojsk rządowych na południu kraju.

Jemen: polowanie na członków Al-Kaidy
(PAP/EPA/YEMENI DEFENSE MINISTRY)
bFelLiZh

37 domniemanych członków Al-Kaidy zginęło i kilkudziesięciu zostało rannych w ataku wojsk rządowych na południu Jemenu - poinformowało jemeńskie ministerstwo obrony.

Operacja prowadzona była w regionie Maifaa w prowincji Szabwa rozciągającej się na obszarze środkowej i południowej części kraju.

Od wtorku w operacji sił rządowych, mającej na celu wyparcie Al-Kaidy z południa kraju, zginęło 67 członków Al-Kaidy i 24 żołnierzy.

bFelLiZj

Jemen jest jednym z najuboższych państw arabskich i miejscem działania Al-Kaidy Półwyspu Arabskiego (AQAP) - organizacji od kilku lat uważanej przez Stany Zjednoczone za najbardziej niebezpieczny odłam Al-Kaidy. USA atakują terrorystów AQAP, ukrywających się na pustyniach i w trudno dostępnych górach Jemenu, używając samolotów bezzałogowych.

Prezydent Jemenu, generał Abd ar-Rab Mansur al-Hadi stara się skonsolidować państwo po wieloletnich rządach swego poprzednika Alego Abd Allaha Salaha. Kraj jest jednak nadal zagrożony terrorystyczną działalnością Al-Kaidy i separatyzmem na południu kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Uwolniono dwoje porwanych dyplomatów Porwane osoby są pracownikami biura programu rozwojowego ONZ.
Zbrojni napastnicy porwali dwoje dyplomatów Uprowadzonymi byli prawdopodobnie: pracownik biura ONZ, oraz towarzyszącą mu kobieta - podały źródła dyplomatyczne.
bFelLiZK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)