Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jedna włoska mafia w górę, druga w dół

0
Podziel się:

Ubiegły rok przyniósł znaczną utratę popularności mafii sycylijskiej. W tym samym czasie kolejny krok naprzód zrobiła kalabryjska ndrangeta.

Jedna włoska mafia w górę, druga w dół
(Ciprian Salceanu/Dreamstime)

Sycylijska Cosa Nostra jest bardzo osłabiona, w siłę zaś rośnie nieustannie kalabryjska ndrangeta. Pisze o tym w raporcie dla włoskiego parlamentu tamtejsza krajowa prokuratura do walki z mafią.

Z jednej strony - czytamy w dokumencie - ubiegły rok przyniósł znaczną utratę popularności mafii sycylijskiej. Z drugiej, w tym samym czasie kolejny krok naprzód zrobiła kalabryjska ndrangeta, która wykorzystując kryzys przeistacza się w organizację gospodarczą, gotową do podjęcia ryzyka większego niż tradycyjni inwestorzy.

Wszystkie włoskie mafie mogą nadal liczyć na słabości swoich rodaków, a pierwszą z nich jest korupcja panująca wśród przedsiębiorców, w administracji publicznej i wśród polityków.

Właśnie z nimi najwięcej łączy ndrangetę i tym tłumaczy się jej sukcesy - stwierdza krajowa prokuratura, dodając, że kalabryjska mafia jest coraz bardziej aktywna także za granicą.

Czytaj więcej w Money.pl
To tu ukrywają się przywódcy kamorry Podobno, na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżniają. Nie noszą drogich ubrań ani nie jeżdżą luksusowymi samochodami.
Mafia stawia na kulturę. Opłacają artystów Takie są ustalenia śledztwa, w wyniku którego aresztowano 12 mafiosów.
Aresztowano dwudziestoletniego szefa mafii Klan ukrywającego się mafiosa brał udział w krwawej wojnie o kontrolę nad handlem narkotykami w dzielnicy Scampia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)