Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jedna Rosja namaściła Putina na prezydenta Rosji

0
Podziel się

Rządząca partia Jedna Rosja oficjalnie zaproponowała kandydata w wyborach prezydenckich.

Jedna Rosja namaściła Putina na prezydenta Rosji
(ec.europa.eu)
bDUeVFqZ

Władze rządzącej w Federacji Rosyjskiej partii Jedna Rosja oficjalnie zaproponowały, aby jej kandydatem w wyborach prezydenckich w marcu 2012 roku został premier Władimir Putin.

Propozycję tę zgłoszono na zjeździe Jednej Rosji, w hali sportowej Łużniki w Moskwie. Uczestniczy w nim 11 tys. delegatów i gości. Obrady transmituje na żywo państwowa telewizja informacyjna Rossija 24.

Kandydaturę Putina uzasadnił znany reżyser filmowy Stanisław Goworuchin. Przywołując słowa pisarza Aleksandra Sołżenicyna, zauważył on, że _ młoda demokracja potrzebuje silnej władzy _.

bDUeVFrb

Goworuchin dodał, że _ Rosji potrzebny jest śmiały, silny i mądry prezydent, potrafiący nie tylko bronić praw obywateli, ale także przypominać im o ich obowiązkach, w tym o konieczności przestrzegania prawa _. _ Mamy takiego przywódcę. Nazywa jest Władimir Władimirowicz Putin _ - oświadczył.

Putina po raz kolejny poparł też prezydent Dmitrij Miedwiediew. _ - Wysuwając kandydaturę Władimira Putina na prezydenta oficjalnie określamy naszą strategię w długiej perspektywie _ - oznajmił. Miedwiediew zaapelował również do wszystkich obywateli FR o oddanie głosu na Jedną Rosję w wyborach parlamentarnych 4 grudnia. _ Będzie to także głos oddany na Putina _ - podkreślił.

O rozgrywkach na szczytach władzy w Rosji czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t103297.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miedwiediew;zrezygnowal;z;reelekcji;ale;ma;powrocic;za;7;lat,48,0,932400.html) Miedwiediew zrezygnował, ale powróci. Za... Najbliższe otoczenie rezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa sugeruje, że obecny przywódca państwa będzie chciał wrócić na Kreml.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t103297.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/minister;finansow;rosji;odmowi;miedwiediewowi,183,0,919991.html) Wróci "autorytaryzm bez rękawiczek" Rosyjski minister finansów Aleksiej Kudrin nie widzi siebie po wyborach w nowym rządzie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t94081.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przed;wyborami;wzrosna;place,91,0,902491.html) Przed wyborami wzrosną płace Kierowana przez premiera Władimira Putina partia Jedna Rosja zamierza przed grudniowymi wyborami parlamentarnymi wystąpić z programem, przewidującym podniesienie płac, ulgi podatkowe i pewną liberalizację polityczną.
bDUeVFrC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)