Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jeden procent. Są zmiany w ustawie o wsparciu OPP

0
Podziel się:

Urząd skarbowy nie przekaże organizacji pożytku publicznego 1 proc. naszego podatku, jeśli w zeznaniu podatkowym wpiszemy błędny numer KRS.

Jeden procent. Są zmiany w ustawie o wsparciu OPP

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Jedna ze zmian zakłada, że urząd skarbowy nie przekaże organizacji pożytku publicznego 1 proc. naszego podatku, jeśli w zeznaniu podatkowym wpiszemy błędny numer KRS.

Za uchwaleniem ustawy głosowało 438 posłów, nikt nie był przeciw, ani nie wstrzymał się od głosu.

Uchwalona nowelizacja mówi m.in., że naczelnik urzędu skarbowego nie przekaże organizacji pożytku publicznego 1 proc. podatku, jeśli podatnik, składając swoje zeznanie podatkowe, podał w nim błędny numer KRS organizacji, którą chciał wesprzeć.

1 proc. nie miałby też wpłynąć na konto organizacji, jeśli zostanie ona usunięta z wykazu organizacji pożytku publicznego, który aktualnie prowadzi MPiPS, lub jeśli organizacja nie poda albo poda urzędowi skarbowemu błędny numer rachunku bankowego, na który powinien być przelany 1 proc.

Ustawa stanowi ponadto, że jeśli wpiszemy w zeznaniu podatkowym na rzecz organizacji pożytku publicznego kwotę przekraczającą 1 proc. naszego podatku, urząd skarbowy sam to skoryguje i przekaże organizacji kwotę właściwą.

W nowelizacji założono też zmianę zakresu danych, jakie musi zawierać wykaz organizacji pożytku publicznego, prowadzony przez MPiPS oraz terminy, w których organizacje pożytku powinny poszczególne dane dostarczyć.

Ustawa trafi teraz do Senatu.

Czytaj więcej w Money.pl
10-latek musi zapłacić podatek, bo... Zapłacenia gminnego podatku od nieruchomości zażądał urząd miasta Sestri Levante tłumacząc to sytuacją życiową ucznia. Ustalono bowiem, że jest żonaty, lecz mimo to mieszka sam, pod innym adresem.
Koniec długiego sporu fiskusa z podatnikami Interpretacja ogólna ministra finansów jest wiążąca dla wszystkich urzędów i izb skarbowych oraz urzędów kontroli skarbowej.
Komornicy: urzędy skarbowe przeszkadzają Prezes Krajowej Rady Komorniczej powiedział, że stosowane obecnie rozwiązania generują bardzo wysokie koszty egzekucji administracyjnej, których nie wziął ich pod uwagę ustawodawca.
Wyłudzili 210 milionów złotych z VATu Do wyłudzeń dochodziło podczas obrotu tak zwanymi katodami miedzianymi i złomem miedzi.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)