Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jarucka
06.02.2007 09:35

Jarucką namawiał Miodowicz, teraz grozi jej 5 lat więzienia

Przed Sądem Okręgowym w Warszawie wyjaśnienia kontynuuje Anna Jarucka, oskarżona m.in. o posłużenie się fałszywym dokumentem, który miał uprawniać ją w 2002 r. do zamiany oświadczenia majątkowego ówczesnego szefa MSZ Włodzimierza Cimoszewicza.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Przed Sądem Okręgowym w Warszawie wyjaśnienia kontynuuje Anna Jarucka, oskarżona m.in. o posłużenie się fałszywym dokumentem, który miał uprawniać ją w 2002 r. do zamiany oświadczenia majątkowego ówczesnego szefa MSZ Włodzimierza Cimoszewicza. *

Anna Jarucka twierdzi, że to poseł Konstanty Miodowicz namówił ją do ujawnienia tej sprawy.

W sądzie okręgowym w Warszawie trwa druga rozprawa w procesie przeciwko Jaruckiej. Grozi jej do 5 lat więzienia. W efekcie afery związanej z Jarucką, Włodzimierz Cimoszewicz zrezygnował z kandydowania w ostatnich wyborach prezydenkic

W styczniu Jarucka powtórzyła przed sądem swe zarzuty z 2005 r., które w efekcie doprowadziły do wycofania się tego polityka z wyborów prezydenckich. "To nieprawda" - mówił o nich Cimoszewicz oskarżyciel posiłkowy na procesie swej byłej asystentki, której grozi do 5 lat więzienia. Nie przyznaje się ona do zarzutów.

O Jaruckiej zrobiło się głośno, gdy w sierpniu 2005 r. oświadczyła przed sejmową komisją śledczą ds. PKN Orlen, że Cimoszewicz miał ją w 2002 r. upoważnić do zamiany swego oświadczenia majątkowego za 2001 r. - usunięcia z jego pierwotnego oświadczenia informacji o posiadanych przezeń akcjach PKN Orlen. On sam przyznał, że pomylił się, wypełniając je zgodnie ze stanem z kwietnia 2002 r, kiedy składał oświadczenie, a powinien był je wypełnić zgodnie ze stanem na koniec 2001 r., kiedy jeszcze posiadał akcje PKN Orlen. Prokuratura uznała, że Cimoszewicz fakt posiadania akcji zataił nieumyślnie i umorzyła śledztwo. Na wniosek Cimoszewicza prokuratura zajęła się zaś rzekomym upoważnieniem dla Jaruckiej i uznała, że zostało ono sfałszowane.

Tagi: jarucka, wiadomości, prawo, wiadmości, pap
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz