Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jarosław Kaczyński stawia jasne żądania. Oto, czego chce

0
Podziel się:

Prezes PiS podtrzymał także swoją opinię, że w sprawie śledztwa smoleńskiego rząd mataczył.

Jarosław Kaczyński stawia jasne żądania. Oto, czego chce
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że będzie się starał o zmianę prokuratury prowadzącej śledztwo smoleńskie. Obecnie zajmuje się nim Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Wczoraj o śledztwie smoleńskim prezes PiS rozmawiał z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem._ _

_ Spotkałem się tam również z prok. (Ireneuszem) Szelągiem (szefem WPO w Warszawie) i powiedziałem mu szczerze, co myślę na temat jego śledztwa. Będziemy się starali w odpowiedniej procedurze prawnej o zmianę prokuratury _ - powiedział Kaczyński w rozmowie z portalem niezależna.pl.

Prezes PiS podtrzymał także swoją opinię, że w sprawie śledztwa smoleńskiego rząd mataczył. _ Jest jasne, że wpływy są (w prokuraturze - red.), także zagwarantowane prawnie, choćby kwestia podpisu Donalda Tuska dla kontynuacji misji prokuratora Seremeta _ - mówił prezes PiS.

Kaczyński podkreślił, że jeżeli w badaniu pirotechnicznym wraku TU-154M _ było tak, jak na początku swojej (wczorajszej) wypowiedzi mówił prok. Szeląg, to dlaczego prok. Seremet szedł z tym do Donalda Tuska _. _ Jeśli tam nic nie stwierdzono to dlaczego w ogóle to przekazywano prok. Seremetowi i dlaczego prok. Seremet fatygował się do premiera _ - pytał prezes PiS.

_ Rzeczpospolita _ podała wczoraj, że polscy prokuratorzy i biegli, którzy ostatnio badali wrak w Smoleńsku, odkryli na nim ślady materiałów wybuchowych - trotylu i nitrogliceryny. Informacje te zdementowała Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Płk. Ireneusz Szeląg poinformował, że biegli nie stwierdzili trotylu ani żadnego innego materiału wybuchowego na wraku Tu-154M. Dodał, że dowody nie dają podstaw, by twierdzić, że katastrofa smoleńska była efektem zamachu.

O sprawę doniesień _ Rz _ pytany był również dziś w TVN24 kandydat PiS na premiera technicznego rządu prof. Piotr Gliński. _ Sprawa smoleńska jest wciąż niewyjaśniona. Żaden z dotychczasowych raportów nie jest na tyle wiarygodny, aby wyjaśniał tę kwestię. W mojej opinii wszystkie hipotezy są wciąż aktualne _ - powiedział Gliński. Jak dodał, rozumie _ wrażliwość i podejście do tego problemu prezesa PiS _.

_ Dopuszczam możliwość, że był zamach, tak samo jak dopuszczam inne hipotezy _ - przyznał Gliński.

Czytaj więcej w Money.pl
"Zamordowano 96 osób". Potrzeba kolejnych ofiar "Rzeczpospolita" pogrążyła PiS - pisze Bartosz Chochołowski.
Wyrzucą Jarosława Kaczyńskiego z Polski? Wojna między liderem PiS a premierem, Donaldem Tuskiem rozgorzała dziś na nowo.
Prokurator "na dywaniku" u szefa PiS Jarosław Kaczyński zapowiada złożenie w prokuraturze _ pewnych wniosków _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)